naglowek.jpg
 
Aktualności
Konferencja pod hasłem „Gmina na celowniku”
29-03-2013

21 marca 2013 roku w ZSRCKU w Wojsławicach odbyła się konferencja pod hasłem ,,Gmina na celowniku”, która była kolejnym etapem projektu Gminowo, realizowanego w naszej szkole przy współpracy z Fundacją im. Roberta Schumana. Podsumowano na niej wyniki gry miejskiej przeprowadzonej w Zduńskiej Woli 11.01.2013 roku.

Uczestnicy projektu w swoich prezentacjach przedstawili mocne i słabe strony Zduńskiej Woli w monitorowanych przez siebie obszarach (kultura, edukacja i rozwój, turystyka i rekreacja, transport i infrastruktura).

Najważniejszym elementem konferencji była jednak debata z udziałem czołowych samorządowców naszego regionu. Wzięli w niej udział: Starosta Zduńskowolski Wojciech Rychlik, Starosta Sieradzki Dariusz Olejnik, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego Marcin Łabędzki, Wójt Gminy Zduńska Wola Henryk Staniucha, Wiceprezydent Zduńskiej Woli Andrzej Brodzki, Wójt Gminy Brąszewice Karol Misiak, Wójt Gminy Wróblew Tomasz Wożniak, Wójt Gminy Zadzim Włodzimierz Owczarek.

Zaproszeni goście podzielili się z licealistami swoją wiedzą i doświadczeniem w pracy samorządowej. Odpowiadali na dociekliwe pytania i byli także rozliczani ze swoich przedwyborczych obietnic. Debata okazała się bardzo burzliwa. Najprawdopodobniej zostanie ona powtórzona, w przyszłym roku zwłaszcza, że zbliżają się wybory samorządowe...

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg