Konferencja pod hasłem „Gmina na celowniku”
29-03-2013

21 marca 2013 roku w ZSRCKU w Wojsławicach odbyła się konferencja pod hasłem ,,Gmina na celowniku”, która była kolejnym etapem projektu Gminowo, realizowanego w naszej szkole przy współpracy z Fundacją im. Roberta Schumana. Podsumowano na niej wyniki gry miejskiej przeprowadzonej w Zduńskiej Woli 11.01.2013 roku.

Uczestnicy projektu w swoich prezentacjach przedstawili mocne i słabe strony Zduńskiej Woli w monitorowanych przez siebie obszarach (kultura, edukacja i rozwój, turystyka i rekreacja, transport i infrastruktura).

Najważniejszym elementem konferencji była jednak debata z udziałem czołowych samorządowców naszego regionu. Wzięli w niej udział: Starosta Zduńskowolski Wojciech Rychlik, Starosta Sieradzki Dariusz Olejnik, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego Marcin Łabędzki, Wójt Gminy Zduńska Wola Henryk Staniucha, Wiceprezydent Zduńskiej Woli Andrzej Brodzki, Wójt Gminy Brąszewice Karol Misiak, Wójt Gminy Wróblew Tomasz Wożniak, Wójt Gminy Zadzim Włodzimierz Owczarek.

Zaproszeni goście podzielili się z licealistami swoją wiedzą i doświadczeniem w pracy samorządowej. Odpowiadali na dociekliwe pytania i byli także rozliczani ze swoich przedwyborczych obietnic. Debata okazała się bardzo burzliwa. Najprawdopodobniej zostanie ona powtórzona, w przyszłym roku zwłaszcza, że zbliżają się wybory samorządowe...