Zapraszamy na obrady XXIII sesji IV kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego
20-02-2013

Przewodniczący Rady Powiatu Zduńskowolskiego Pan Krzysztof Nowak Zaprasza na obrady XXIII Sesji IV kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego, którą zwołuje w dniu 27 lutego 2013 r. o godz. 10.00

Posiedzenie odbędzie się w Powiatowym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, ul. Dolna 41

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie XXIII sesji IV kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Ustalenie porządku dziennego obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z XXII sesji IV kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego.
  4. Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu Zduńskowolskiego i Starosty Zduńskowolskiego o działaniach podejmowanych od ostatniej sesji.
  5. Powołanie Komisji Uchwał.
  6. Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zduńskiej Woli o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu zduńskowolskiego za rok 2012.
  7. Sprawozdanie Starosty Zduńskowolskiego z realizacji programu zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli „Bezpieczny Powiat Zduńskowolski 2011-2014” za rok 2012.
  8. Sprawozdanie Komendanta Powiatowego Policji w Zduńskiej Woli o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz skuteczności działania Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli w 2012 roku.
  9. Informacja Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli o stanie ochrony przeciwpożarowej na terenie Powiatu Zduńskowolskiego w roku 2012 r.
  10. Koncepcja funkcjonowania Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Zduńskiej Woli.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu do przeprowadzenia postępowania w celu ustalenia kandydata na biegłego rewidenta do badania sprawozdania finansowego za rok 2012 i 1 stycznia 2013 roku Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zduńskiej Woli.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XVIII/68/12 Rady Powiatu Zduńskowolskiego z dnia 28 września 2012 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr X/78/11 Rady Powiatu Zduńskowolskiego z dnia 10 listopada 2011 r. w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Zduńskowolskiego.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przyjęcie na własność Powiatu Zduńskowolskiego majątku w postaci pawilonu sportowego typu PILAWA, znajdującego się w miejscowości Wojsławice.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego do podpisania umowy w sprawie ustanowienia partnerstwa i przyjęcia pomocy finansowej (dotyczy umowy z Gminą Zapolice, w sprawie ustanowienia partnerstwa i przyjęcia pomocy finansowej przez Powiat Zduńskowolski, na projekt pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 4917E Rembieszów – Branica – Ptaszkowice na odcinku Rembieszów – Branica”, realizowany przez Powiat Zduńskowolski).
  16. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego do podpisania umowy w sprawie ustanowienia partnerstwa i przyjęcia pomocy finansowej (dotyczy umowy z Miastem Zduńska Wola w sprawie ustanowienia partnerstwa i przyjęcia pomocy finansowej przez Powiat Zduńskowolski na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Remont ulicy Łaskiej na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Jagiełły, wraz z remontem chodnika na odcinku od ul. Spacerowej do ul. Orione (strona południowa) w Zduńskiej Woli” realizowanego przez Powiat Zduńskowolski oraz wszystkich innych dokumentów związanych z realizacją niniejszego zadania).
  17. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego do podpisania umowy w sprawie ustanowienia partnerstwa i przyjęcia pomocy finansowej (dotyczy umowy z Gminą i Miastem Szadek, w sprawie ustanowienia partnerstwa i przyjęcia pomocy finansowej przez Powiat Zduńskowolski, projekt pn: ”Remont drogi powiatowej Nr 3722 E Borki Prusinowskie – Zalesie”, realizowany przez Powiat Zduńskowolski.
  18. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniego Programu Inwestycyjnego.
  19. Informacja o wysokości jednorazowych dodatków uzupełniających dla nauczycieli wynikających z obowiązku realizacji art. 30a Ustawy Karty Nauczyciela za rok 2012.
  20. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Uchwale Nr XXI/98/12 w sprawie uchwalenia budżetu na rok 2013 – FK.5/13.
  21. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Uchwale Nr XXI/97/12 w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Zduńskowolskiego na lata 2013-2025 – FK.6/13.
  22. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Uchwale Nr XXI/98/12 w sprawie uchwalenia budżetu na rok 2013 – FK.7/13.
  23. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie i Miastu Szadek – FK.8/13.
  24. Podjęcie uchwały w sprawie zmian programu emisji obligacji Powiatu Zduńskowolskiego – FK.9/13.
  25. Interpelacje i zapytania Radnych.
  26. Wnioski i oświadczenia Radnych.
  27. Sprawy różne.
  28. Zakończenie XXIII sesji IV kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego.