RUSZYŁ PROJEKT „MŁODZI W BIZNESIE”
09-01-2013

RUSZYŁ PROJEKT „MŁODZI W BIZNESIE”

realizowany w ramach Działania POKL6.2

CHARAKTERYSTYKA PROJEKTU:

Projekt zakłada objęcie wsparciem 40 bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo osób do 25 roku życia (w tym uczących się), mieszkających (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) w woj. łódzkiego, zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej i zamierzających prowadzić ją przez co najmniej 12m-cy na terenie woj. łódzkiego.

Beneficjentami projektu nie mogą być osoby, które posiadały wpis do EDG, były zarejestrowane w KRS lub prowadziły działalność na podstawie odrębnych przepisów w okresie 12 m-cy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu.

WSPARCIE UDZIELANE W RAMACH PROJEKTU OBEJMUJE:

• szkolenia oraz doradztwo z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej (komponent obowiązkowy),

• wsparcie finansowe w postaci bezzwrotnej dotacji do wysokości 20 000,00 PLN dla 34 uczestników/czek,

• wsparcie pomostowe podstawowe oraz przedłużone (wsparcie pomostowe podstawowe przez 6 m-cy dla 34 uczestników/czek do wysokości 600,00 PLN/ miesiąc; wsparcie pomostowe przedłużone przez kolejnych 6 m-cy dla 10 uczestników/czek do wysokości 600,00 PLN/ miesiąc).

REKRUTACJA DO PROJEKTU:

Rekrutacja składa się z dwóch etapów:

1 etap:

Ocena Formularzy Zgłoszeniowych.

2 etap:

Test predyspozycji osobowościowych oraz rozmowy kwalifikacyjne ze 100 osobami, które uzyskały największą ilość punktów w wyniku oceny Formularzy Zgłoszeniowych.

Po odbytych rozmowach Komisja Kwalifikacyjna sporządza listę 40 osób (dwie grupy po 20 osób) zakwalifikowanych do udziału w projekcie.

TERMIN REKRUTACJI:

Formularze Zgłoszeniowe do udziału w projekcie będą przyjmowane w siedzibie ŁARR S.A. (ul. Tuwima 22/26, 8 piętro, pokój 808) w dniach od 21 stycznia 2013 do 1 lutego 2013 w godzinach 9:00 – 16:00).

Lista osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie zostanie zamieszczona na stronie internetowej ŁARR S.A. po zakończeniu prac Komisji Kwalifikacyjnej.

KONTAKT:

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego:

Tomasz Piestrak tel. 42 664 37 60, e-mail: t_piestrak@larr.lodz.pl

Paulina Chmielewska tel. 42 291 78 91, e-mail: p_chmielewska@larr.lodz.pl