PUP. Umorzenie pożyczki - formalności
25-05-2020

Powiatowy Urząd Pracy w Zduńskiej Woli prosi wszystkich korzystających z pożyczek udzielanych w ramach tarczy antykryzysowej, aby przed złożeniem wniosków zapoznawali się z informacjami zamieszczanymi na bieżąco na stronie internetowej PUP https://zdunskawola.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/pozyczka.

Ułatwi to prawidłowe przygotowanie wniosków. Umowy zawierane są w pierwszej kolejności z przedsiębiorcami, których wnioski są kompletne i spełniają wymagania formalne. Z mikroprzedsiębiorcami, których wnioski są niekompletne lub nieprawidłowo wypełnione pracownicy Urzędu kontaktują się telefonicznie lub mailowo.

Jeżeli pomimo kontaktu ze strony Urzędu, Wnioskodawca nie uzupełni niezwłocznie braków formalnych, wnioski zostaną rozpatrzone negatywnie.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorcy, środki zostaną przekazane na wskazane we wniosku konto bankowe. Przypominamy, że wypłaty środków na konta bankowe są jedyną formą płatności !

Ponadto PUP prosi o dokładne i poprawne wpisywanie numerów kont bankowych !

Przypominamy, że WARUNKIEM UMORZENIA POŻYCZKI jest złożenie wniosku, który jest załącznikiem nr 2 do umowy ale dopiero na zasadach i w terminie określonym poniżej.

Warunki umorzenia pożyczki:

1. Pożyczka podlega umorzeniu pod warunkiem, że Pożyczkobiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia, będzie prowadził działalność gospodarczą.
  2. Jeżeli Pożyczkobiorca spełnia warunek, o którym mowa w ust. 1, składa do Urzędu Pracy wniosek o umorzenie pożyczki w terminie 14 dni od dnia spełnienia tego warunku.
  3. We wniosku o umorzenie pożyczki Pożyczkobiorca składa oświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia. Oświadczenie składane jest pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń grozi odpowiedzialność karna.
  4. Wzór wniosku o umorzenie pożyczki stanowi załącznik nr 2 do umowy. Dostępny na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy, pod linkiem:

Bez tytułu.png
polair.jpg