Przyznaliśmy dotacje na zabytki
21-06-2018

Podpisano umowy na dotacje na prace konserwatorskie w trzech zabytkach na terenie powiatu zduńskowolskiego.

W bieżącym roku Powiat Zduńskowolski przeznaczył na ten cel 70 tys. zł. Środki rozdzieliła rada powiatu, przyznano je trzem beneficjentom, którym wręczono również specjalne podziękowania za troskę o ważne dla lokalnej społeczności obiekty.

Umowy podpisali ze strony powiatu Starosta Zduńskowolski Wojciech Rychlik oraz Wicestarosta Zduńskowolski Marcin Łabędzki. Dotację otrzymali: kościół pw. św. Katarzyny w Korczewie, umowę podpisał proboszcz ks. Janusz Gozdalik, kościół pw. WNMP i św. Jakuba Apostoła w Szadku, dla którego umowę podpisał proboszcz ks. Maciej Korczyński oraz pałac w Pstrokoniach - umowę podpisała współwłaścicielka Karolina Michalak.

Od 2014 roku samorząd przeznaczył na renowacje zabytków ponad 263 tys. złotych.