Inscenizacja walk z początku Powstania Warszawskiego

W niedzielę 23 września na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego można było obejrzeć plenerową wystawę fotograficzną zatytułowaną: Obrazy Pamięci „Śladami baonu Chrobry I”, przygotowaną na podstawie oryginalnych zdjęć z prywatnych zbiorów żołnierzy baonu Chrobry I, dowodzonego przez zduńskowolanina – kpt. Władysława Jachowicza ps. „Konar”. Z wystawą połączono żywe obrazy walk na warszawskiej Woli z początkowego okresu powstania – w inscenizacji wzięło udział ok. 100 rekonstruktorów reprezentujących następujące grupy:

Stowarzyszenie Historyczne „Chrobry I” – Zduńska Wola

Stowarzyszenie Historyczne „Miotła” – Warszawa

GRH „Parasol” – Warszawa

GRH „Czata 49” – Warszawa

GRH „Disk” – Warszawa

GRH 31 pp Mszczonów

Stowarzyszenie Tradycji Armii Krajowej – Warszawa

GRH „Gustaw – Harnaś” – Poznań

GRH „Warta” – Poznań

GRH „Festung Breslau” – Wrocław.

Przedsięwzięcie  zorganizowało Stowarzyszenie Historyczne „Chrobry I” przy współudziale Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli oraz Urzędu Miasta Zduńska Wola.