Witamy na nowej stronie powiatu zduńskowolskiego!
03-02-2012

Szanowni Państwo,

Przekazujemy do Państwa dyspozycji nową stronę powiatu zduńskowolskiego, za której pośrednictwem chcemy pokazać to, co dzieje się w naszej wspólnocie samorządowej.

Nowa strona internetowa to nie tylko inna szata graficzna i zmieniony układ wiadomości, to przede wszystkim bogatszy przekaz informacji o naszej ziemi, mieszkańcach, realizowanych zadaniach i wydarzeniach z życia lokalnej społeczności.

Strona jest przystosowana do potrzeb osób niedowidzących i niedosłyszących – posiada lektora, który przeczyta nam treść –  jest również tłumaczona na wiele języków obcych.

Aby ułatwić przeglądanie strony, wydzieliliśmy bloki tematyczne: samorząd, mieszkaniec, gospodarka i wypoczynek oraz bieżące wydarzenia i aktualności. Za pośrednictwem strony internetowej chcemy mieszkańcom naszego powiatu – i nie tylko –  przybliżyć sprawy samorządu powiatowego oraz poinformować, jak załatwić sprawy w urzędzie. Na stronie dostępne są formularze wniosków z opisem rodzaju sprawy, co powinno skrócić mieszkańcom czas załatwiania spraw urzędowych.

W bloku: gospodarka chcemy przedstawić atuty naszego powiatu oraz zaprosić do inwestowania w regionie. Chcemy, aby był to nośnik, za którego pośrednictwem przedsiębiorcy będą mogli czerpać informacje o warunkach prowadzenia działalności gospodarczej, o przetargach na wykonanie zadań inwestycyjnych i terenach inwestycyjnych, a także zapoznać się z bazą podmiotów gospodarczych działających na naszym terenie.

Nowa strona internetowa zawiera pełną ofertę edukacyjną naszych szkół oraz informację o ciekawych projektach realizowanych w tych placówkach. Z myślą o turystach – których serdecznie zapraszamy do zwiedzania powiatu zduńskowolskiego – przygotowaliśmy dane o bazie noclegowej, hotelowej i gastronomicznej oraz informacje krajoznawcze i kulturalne.

Wierzymy, że nowa strona przybliży Państwu nasz powiat i pozwoli  śledzić wydarzenia w regionie wszystkim zainteresowanym – również tym, którzy mieszkają za granicami naszej Ojczyzny, posługującym się językiem polskim, jak i nie znającym naszego języka.

Wszelkie uwagi oraz propozycje prosimy przesyłać na adres e-mail: promocja@powiatzdunskowolski.pl

Wojciech Rychlik

Starosta Zduńskowolski