Inicjatywa JEREMIE Unijne Pieniądze dla Twojej Firmy
03-02-2012

Inicjatywa JEREMIE

Unijne Pieniądze dla Twojej Firmy

Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości pozyskało środki finansowe w ramach unijnej Inicjatywy JEREMIE przeznaczone na pożyczki dla firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Stowarzyszenie OCWP działa na terenie Ostrowa Wielkopolskiego od 2003 roku, aktywną działalność pożyczkową prowadzi od 2006 roku, natomiast pożyczek unijnych udziela od 2010 roku. Pożyczki te stanowią formę finansowania dla przedsiębiorstw, zarówno nowopowstałych, które nie mają bogatej historii finansowej, a warunki stawiane przez banki stanowią dla nich często przeszkodę nie do pokonania, a także tych działających od wielu lat, które potrzebują środków na swój dalszy rozwój.

Realizacja inicjatywy JEREMIE umożliwia w szczególności:

• Wspieranie rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw znajdujących się we wczesnej fazie działalności;

• Dostarczenie kapitału na inwestycje podmiotom nieposiadającym odpowiednich zabezpieczeń by otrzymać kredyty bankowe, w tym:

- kredytów dla firm oraz przedsiębiorców (w tym start-upów),

- pożyczek dla firm oraz przedsiębiorców (w tym start-upów),

-poręczeń dla firm oraz przedsiębiorców (w tym start-upów),
- innych instrumentów kapitałowych dla firm oraz przedsiębiorców (w tym start-upów);

• Wprowadzenie i rozwój odnawialnego (pozadotacyjnego) systemu wsparcia przedsiębiorstw;

• Zwiększenie absorpcji środków unijnych oraz efektywne ich wykorzystanie na rzecz rozwoju sektora mikro i małych przedsiębiorstw w ramach RPO.

INICJATYWA JEREMIE

Start up

Standard

Okres prowadzenia firmy

0-12 miesięcy

powyżej 12 miesięcy

Kwota pożyczki

do 100 tysięcy

Długość trwania pożyczki

do 60 miesięcy

Karencja

do 3 miesięcy

Oprocentowanie w skali roku

od 8,91%

od 5,91%

Prowizja

Model spłaty

raty malejące

*Aktualne oprocentowanie uzależnione jest od stopy referencyjnej podawanej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na stronie www.uokik.gov.pl

Celem, który Stowarzyszenie OCWP zamierza osiągnąć dzięki możliwością udzielania pożyczek jest przede wszystkim wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na terenie województwa łódzkiego i wielkopolskiego.

Więcej informacji:

Biuro lokalne w województwie łódzkim:

Doradztwo Podatkowe i Finansowe

ul. Jantarowa 10