Sport przeciw wykluczeniu

W ramach otwartego konkursu ofert wspiera się realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, pn. „Sport przeciw wykluczeniu”.

Celem projektu jest przeciwdziałanie uzależnieniom i przemocy wśród mieszkańców województwa łódzkiego ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży poprzez udział w zajęciach sportowych oraz profilaktyczną działalność edukacyjną.

Realizacja zadania publicznego, zgłaszanego do otwartego konkursu ofert, polega na organizacji i udziale we wszystkich działaniach:

• organizacja treningów/zajęć sportowych w minimum 6 dyscyplinach,

• organizacja letnich półkolonii sportowych dla uczestników projektu na terenie województwa łódzkiego,

• organizacja imprez/rywalizacji sportowej w każdej z dyscyplin ujętych w ofercie,

• w ramach projektu przewiduje się wspieranie wydarzeń sportowych związanych z upamiętnieniem ważnych wydarzeń historycznych lub osób, które swoją bohaterską postawą i życiem stanowią wzorce dla kolejnych pokoleń.

Udział mieszkańców województwa w ww. wydarzeniach jest bezpłatny.

Oczekiwane rezultaty zadania:

- prowadzenie treningów/zajęć sportowych przez minimum 8 miesięcy trwania projektu,

- zorganizowanie półkolonii dla uczestników projektu,

- zorganizowanie minimum 15 imprez sportowych,

- objęcie projektem mieszkańców z minimum 6 powiatów województwa łódzkiego.

Kwota środków przeznaczona na konkurs: 200 000,00 zł

Termin składania ofert: 08.03.2024 r.

Więcej informacji : Sport przeciwko wykluczeniu

• Zgłoś się do: piątek, 08 marca 2024

Pikniki sportowo - rekreacyjne

Celem zadania publicznego jest upowszechnianie kultury fizycznej oraz zwiększenie aktywności fizycznej mieszkańców województwa łódzkiego w różnych grupach społecznych i środowiskowych oraz inicjowanie i stymulowanie aktywności fizycznej w społeczeństwie, w szczególności wśród rodzin, seniorów, dzieci i młodzieży, osób nieaktywnych sportowo, społecznie i zawodowo.

Zadanie publiczne, zgłaszane do otwartego konkursu ofert, będzie realizowane poprzez organizację cyklu trzech otwartych i bezpłatnych integracyjnych pikników sportowo – rekreacyjnych, skierowanych do różnych grup społecznych, na których uczestnicy będą rywalizować w różnych konkurencjach sportowych. Podczas pikników zostaną zorganizowane warsztaty ze sportowcami, porady dietetyczne, konkursy wiedzy o sporcie oraz przygotowana będzie strefa dla dzieci, w tym dmuchańce. Zadanie będzie przeprowadzone w trzech różnych lokalizacjach województwa łódzkiego.

Okres realizacji zadania: 15.05.2024 – 31.10.2024 r.

Termin składania ofert: 15.03.2024 r.

Kwota środków przeznaczona na konkurs: 150 000,00 zł

Maksymalna kwota wnioskowanej dotacji: 150 000,00 zł

Wymagany udział własny oferenta/-ów: 20%

Więcej informacji oraz dokumentację konkursową można znaleźć pod adresem: Pikniki sportowo- rekreacyjne

• Zgłoś się do: piątek, 15 marca 2024

Konkurs z zakresu nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania

Zarząd Województwa Łódzkiego uchwałą Nr 62/24 z dnia 30 stycznia 2024 r. ogłosił pierwszy otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Województwa Łódzkiego z zakresu nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania w 2024 roku.

Konkurs dedykowany organizacjom pozarządowym ma na celu rozwój kapitału społecznego i intelektualnego województwa łódzkiego poprzez wzbogacenie oferty edukacyjno-wychowawczej umożliwiającej kształtowanie i wzmacnianie kompetencji kluczowych zwiększających wydajność, innowacyjność i konkurencyjność mieszkańców regionu.

Zadania priorytetowe:

1. kształtowanie umiejętności porozumiewania się w językach obcych poprzez organizowanie zajęć językowych, konkursów oraz obozów językowych i wycieczek;
  2. rozwijanie kompetencji kluczowych, w tym matematycznych w szczególności przez prowadzenie zajęć promujących i kształtujących myślenie matematyczne (logiczne i przestrzenne) oraz wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych ze szczególnym uwzględnieniem propagowania bezpiecznego i efektywnego korzystania z technologii cyfrowych;
  3. organizacja działań mających na celu doskonalenie oraz promocję systemu kształcenia zawodowego tj. rozwijanie umiejętności  zawodowych w edukacji formalnej i pozaformalnej, w tym uczeniu się dorosłych;
  4. doskonalenie kompetencji kadry pedagogicznej: poprzez organizację konferencji, seminariów, szkoleń w ramach nauk matematyczno-przyrodniczych i społecznych,  edukacji włączającej, wspierania aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz dotyczących możliwości współpracy z uczniem spoza polskiego systemu edukacji;
  5. organizacja przedsięwzięć mających na celu wzmocnienie przynależności do wspólnoty regionu poprzez upowszechnianie wiedzy na temat województwa łódzkiego, jego historii wśród dzieci i młodzieży;
  6. rozwijanie kompetencji społecznych i obywatelskich wśród mieszkańców województwa łódzkiego poprzez organizowanie inicjatyw o charakterze historyczno-patriotycznym, promujących polską tradycję i symbole narodowe.

Suma środków zaplanowanych w konkursie: 120 000 zł

Maksymalna kwota wnioskowanej dotacji: 20 000,00 zł

Udział własny oferenta: 10% kosztów całkowitych realizacji zadania

Okres realizacji zadania: 01.05.2024 r. – 31.12.2024 r.

Termin składania ofert: do 29.02.2024 r.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://ngo.lodzkie.pl/konkurs-ofert-na-realizacje-zadania-z-zakresu-nauki-szkolnictwa-wyzszego-edukacji-oswiaty-i-wychowania/