Staże JUNIOR!
10-06-2015

Szanowni Państwo,

Powiatowy Urząd Pracy w Zduńskiej Woli informuje o możliwości składania wniosków dotyczących zawarcia umowy o zorganizowanie stażu dla niepełnosprawnych osób bezrobotnych w ramach programu „JUNIOR – program aktywizacji zawodowej absolwentów niepełnosprawnych” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wnioski można składać
od dnia 27.05.2015 r. do wyczerpania środków.

Preferowane będą wnioski pracodawców, którzy deklarują zatrudnienie po odbytym stażu.

Adresatami programu są niepełnosprawne osoby bezrobotne do 30 roku życia zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zduńskiej Woli, dla których ustalono II profil pomocy.

Liczba uczestników programu: udział w programie przewidziano dla 5 osób bezrobotnych posiadających orzeczenie o lekkim (4 osoby) lub umiarkowanym (1 osoba) stopniu niepełnosprawności. Orzeczenie musi być ważne przynajmniej do 30 listopada 2015 r.

Umowy o zorganizowanie stażu z pracodawcami* będą zawierane na okres 5 miesięcy, nie dłużej jednak, niż do 30 listopada 2015 r.

Wnioski wraz z załącznikami są dostępne w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Zduńskiej Woli lub do pobrania ze strony internetowej (zakładka dla pracodawców i przedsiębiorców / dokumenty do pobrania / staże).

Osoby odbywające staż w ramach programu „JUNIOR” otrzymują miesięcznie stypendium stażowe w wysokości 120 % zasiłku dla bezrobotnych. Stypendium stażowe wypłacone zostanie z środków Funduszu Pracy.

Dodatkowo uczestnicy programu „Junior” będą otrzymywali pomoc ze środków PFRON w formie dofinansowania będącego świadczeniem na rehabilitację zawodową.

Wysokość świadczenia na rehabilitację zawodową jest ustalana w zależności od posiadanego stopnia niepełnosprawności i wynosi miesięcznie:

500,00 zł netto – lekki stopień niepełnosprawności,

650,00 zł netto – umiarkowany stopień niepełnosprawności.

Pracodawcy uczestniczącemu w programie – z wyłączeniem pracodawców prowadzących zakłady aktywności zawodowej, przysługuje ze środków PFRON premia z tytułu odbycia stażu przez bezrobotnego. Wysokość premii jest ustalana w zależności od stopnia niepełnosprawności stażysty i wynosi miesięcznie:

200,00 zł netto – lekki stopień niepełnosprawności,

400,00 zł netto – umiarkowany stopień niepełnosprawności.

Premia wypłacona zostanie jednorazowo po zakończeniu stażu za każdy miesiąc jego odbywania i stanowi pomoc de mini mis udzieloną zgodnie z rozporządzeniem komisji (WE) Nr 1407/2006.

* Pracodawcy – rozumie się przez to pracodawcę, o którym mowa w ustawie z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jedn. Dz. U. z 2015 r. poz. 149, z późn. zm.) tj. pracodawcy - oznacza to jednostkę organizacyjną, chociażby nie posiadała osobowości prawnej, a także osobę fizyczną, jeżeli zatrudniają one co najmniej jednego pracownika.

Bez tytułu.png
polair.jpg