III Forum Regionalne Polska – Chiny. Zapisy
22-05-2015

Uruchomiono zapisy do udziału w III Forum Regionów Polska – Chiny, które zaplanowane jest na 28-29 czerwca br. w Łodzi. Forum to najważniejszy w tym roku cykl debat i spotkań poświęcony polsko – chińskim relacjom.

Rejestracja odbywa się przez stronę: www.polskachiny.lodzkie.pl

Jak informuje Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, swój udział w wydarzeniu potwierdził już m.in. Minister Spraw Zagranicznych, Grzegorz Schetyna.

Głównym tematem przewodnim będzie sprowokowanie dyskusji jak ułożyć chińsko-polskie stosunki gospodarcze oraz maksymalnie wykorzystać potencjał gospodarczy Nowego Jedwabnego Szlaku.

Program „One Belt and One Road - jeden pas i jedna droga, to nowa strategia międzynarodowa Chin, która ma polegać na poszerzeniu połączeń drogą morską i kolejową z całym światem. Jeden z nich prowadzi z Chin przez Azję do Europy, nawiązując do historycznego Jedwabnego Szlaku. Nie zabraknie również dyskusji o rozwoju regionów i stworzenie platformy do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami samorządów, administracji publicznej i biznesu w zakresie transportu, nowoczesnego zarządzania miastem i regionem, promocją biznesu i turystyki oraz wymianą edukacyjną.

W wydarzeniu uczestnictwo potwierdziło już ponad 150 chińskich delegacji min. z: Pekinu, Shaanxi, Liaoning, Jilin, Shanghai, Zhejiang, Shandong,  Hunan, Guangdong, Guangxi, Syczuan, Gansu, Tianjin, Chongqing, Shenyang, Ningbo i Shenzhen.

Głównym organizatorem Forum, odbywającego się pod Patronatem Prezydenta RP jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Partnerami wydarzenia są: Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju RP, Ambasada RP w Pekinie, Urząd Miasta Łodzi, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Chinese People’s Association for Friendship with Foreign Countries (CPAFFC).

Bez tytułu.png
polair.jpg