Uczniowie ZSRCKU wicemistrzami Polski „Junior Waiter 2015”
02-04-2015

W dniu 25 marca 2015 roku w Zespole Szkół nr 1 w Puławach odbył się finał VIII Mistrzostw Polski Kelnerów „JUNIOR WAITER 2015”. Organizatorem Mistrzostw była Akademia Kelnerska Grzegorza Górnika. Był to ogólnopolski Konkurs adresowany do uczniów  i nauczycieli o profilu kelnerskim, gastronomicznym i hotelarskim.

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego reprezentowali uczniowie III klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych:

1. Dorota Piecyk
  2. Kamila Pluskwa
  3. Szymon Kubiak
  4. Sebastian Majchrowski

Opiekunem młodzieży jest pani Lucyna Gara.

Konkurs składał się z 5 konkurencji, w których uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi i wiedzą teoretyczną, a jednocześnie dużą kreatywnością. Nie było łatwo, ponieważ poziom Mistrzostw był bardzo wysoki.

I etap to test składający się z 20 pytań (10 w języku polskim i 10 w języku angielskim), w którym wzięła udział Dorota Piecyk. W II etapie Sebastian Majchrowski brał udział w konkursie hydrosommelierskim polegającym na tzw. ślepej degustacji wód niegazowanych. Następnym etapem był „Improstyl” czyli  styl nakrycia, odpowiadający najnowszym trendom światowym, nowatorska sztuka układania zastawy stołowej, tworząca oryginalny wizerunek stołu - wykraczająca poza ramy standardów nakrycia podstawowego. W tym etapie swoją wiedzę i inwencję twórczą pokazała się Kamila Pluskwa. Natomiast w IV etapie „Wariacje na temat ananasa” Szymon Kubiak musiał wykazać się kreatywnością, zaprezentować efektowny pokaz  przyrządzenia i podania potrawy z ananasa  w obecności gości. Ostatnią kategorią, która wzbudziła bardzo duże zainteresowanie okazał się bardzo widowiskowy Pokaz Synchroniczny.

Uczniowie naszej szkoły wypadli bardzo dobrze zajmując II miejsce i zdobywając tytuł wicemistrza Polski – Junior Waiter 2015”.

GRATULUJEMY!

Bez tytułu.png