Konkurencyjność MŚP

Działanie FELD.01.05 Konkurencyjność MŚP

Program Regionalny Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 Priorytet FELD.01 Fundusze europejskie dla innowacyjnego Łódzkiego Działanie FELD.01.05 Konkurencyjność MSP.

Typ projektu podlegający dofinansowaniu:

- rozwój usług dla firm (w tym innowacyjnych).

W ramach przedmiotowego typu przewidziano przykładowy rodzaj przedsięwzięcia: Usługi dla MŚP świadczone przez Ośrodki Innowacji (OI) lub Instytucje Otoczenia Biznesu (IOB), w tym inkubatory przedsiębiorczości, przy zachowaniu podejścia popytowego (np. w formie grantów).

Nabór skierowany jest do następujących typów podmiotów (Beneficjentów):

MŚP (mikro, mały, średni przedsiębiorca), ośrodki innowacji, instytucje otoczenia biznesu, uczelnie wpisujące się w definicję IOB.

Termin składania wniosków:

Nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczyna się 19 marca 2024 r. godz. 8.00, a kończy 25 kwietnia 2024 r. godz. 12.00.

Finanse:

Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów – 22 500 000,00 zł

Maksymalny poziom dofinansowania projektu w ramach naboru wynosi 85% kosztów kwalifikowalnych projektu.

Pełną dokumentację konkursową można znaleźć na stronie organizatora: FELD.01.05-IP.02-001/24 - COP (lodzkie.pl)

Informacji i wyjaśnień dotyczących naboru udzielają drogą telefoniczną oraz za pomocą poczty elektronicznej lub osobiście Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich:

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi

ul. Moniuszki 7/9, 90-101 Łódź

tel. 42 663 31 07, 42 663 34 05, 42 291 97 60

• Zgłoś się do: czwartek, 25 kwietnia 2024

Sport przeciw wykluczeniu

W ramach otwartego konkursu ofert wspiera się realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, pn. „Sport przeciw wykluczeniu”.

Celem projektu jest przeciwdziałanie uzależnieniom i przemocy wśród mieszkańców województwa łódzkiego ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży poprzez udział w zajęciach sportowych oraz profilaktyczną działalność edukacyjną.

Realizacja zadania publicznego, zgłaszanego do otwartego konkursu ofert, polega na organizacji i udziale we wszystkich działaniach:

• organizacja treningów/zajęć sportowych w minimum 6 dyscyplinach,

• organizacja letnich półkolonii sportowych dla uczestników projektu na terenie województwa łódzkiego,

• organizacja imprez/rywalizacji sportowej w każdej z dyscyplin ujętych w ofercie,

• w ramach projektu przewiduje się wspieranie wydarzeń sportowych związanych z upamiętnieniem ważnych wydarzeń historycznych lub osób, które swoją bohaterską postawą i życiem stanowią wzorce dla kolejnych pokoleń.

Udział mieszkańców województwa w ww. wydarzeniach jest bezpłatny.

Oczekiwane rezultaty zadania:

- prowadzenie treningów/zajęć sportowych przez minimum 8 miesięcy trwania projektu,

- zorganizowanie półkolonii dla uczestników projektu,

- zorganizowanie minimum 15 imprez sportowych,

- objęcie projektem mieszkańców z minimum 6 powiatów województwa łódzkiego.

Kwota środków przeznaczona na konkurs: 200 000,00 zł

Termin składania ofert: 08.03.2024 r.

Więcej informacji : Sport przeciwko wykluczeniu

• Zgłoś się do: piątek, 08 marca 2024

Pikniki sportowo - rekreacyjne

Celem zadania publicznego jest upowszechnianie kultury fizycznej oraz zwiększenie aktywności fizycznej mieszkańców województwa łódzkiego w różnych grupach społecznych i środowiskowych oraz inicjowanie i stymulowanie aktywności fizycznej w społeczeństwie, w szczególności wśród rodzin, seniorów, dzieci i młodzieży, osób nieaktywnych sportowo, społecznie i zawodowo.

Zadanie publiczne, zgłaszane do otwartego konkursu ofert, będzie realizowane poprzez organizację cyklu trzech otwartych i bezpłatnych integracyjnych pikników sportowo – rekreacyjnych, skierowanych do różnych grup społecznych, na których uczestnicy będą rywalizować w różnych konkurencjach sportowych. Podczas pikników zostaną zorganizowane warsztaty ze sportowcami, porady dietetyczne, konkursy wiedzy o sporcie oraz przygotowana będzie strefa dla dzieci, w tym dmuchańce. Zadanie będzie przeprowadzone w trzech różnych lokalizacjach województwa łódzkiego.

Okres realizacji zadania: 15.05.2024 – 31.10.2024 r.

Termin składania ofert: 15.03.2024 r.

Kwota środków przeznaczona na konkurs: 150 000,00 zł

Maksymalna kwota wnioskowanej dotacji: 150 000,00 zł

Wymagany udział własny oferenta/-ów: 20%

Więcej informacji oraz dokumentację konkursową można znaleźć pod adresem: Pikniki sportowo- rekreacyjne