strzałka do góry
18.02.2015 15:47:48 (Aktualizacja: 18.02.2015 15:47:48)

Rozpoczęła się renowacja byłej komendy

Jeszcze w tym roku budynek po byłej komendzie policji w Zduńskiej Woli zmieni się w Ośrodek Interwencji Kryzysowej, nową siedzibę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz kolejny Środowiskowy Dom Samopomocy. Wszystko w ramach projektu "Arka", którego realizacja właśnie się rozpoczęła.

(fot. nasze.fm)

- Wykonawcy, który wygrał przetarg, jest to firma BUDMAR z Tomaszowa Mazowieckiego został już przekazany teren budowy. Inwestycja jest realizowana w systemie zaprojektuj i zbuduj, więc w pierwszym etapie są wykonywane prace inwentaryzacyjne i porządkowe, żeby stworzyć odpowiednią koncepcję oraz szczegółowy projekt zagospodarowania budynku - podkreśla Włodzimierz Piegat ze zduńskowolskiego starostwa powiatowego i dodaje, że dokumentacja ma powstać do końca kwietnia. Potem rozpoczną się prace budowlane, które mają potrwać do września tego roku.

Adaptacja byłej siedziby policjantów przy ul. Dąbrowskiego do nowych potrzeb będzie kosztowała ponad 5 mln zł. Na realizację projektu "Arka" zduńskowolskie starostwo pozyskało blisko 4,3 mln zł unijnej dotacji. Powiat będzie musiał dołożyć do tego zadania 760 tys. zł.

ws
Komentarzy: 9

chmurka 19.02.2015 21:14:58
To nasze miasto to jedna wielka wiocha, ale nie ma się co dziwić, dzisiaj na wsi się mieszka, a w mieście pracuje.
dobre sobie 19.02.2015 10:21:24
Dobrze że prezydent, który przepadł w demokratycznych wyborach nie załatwił sobie wiceprezydentowania. Moralizator od siedmiu boleści się znalazł
Patologia i brak odpowiedzialnoś 19.02.2015 09:42:31
Wszystkie te tzw centra pomocy czy rodzinie,czy dzieciom nie służą nikomu,są same dla siebie.Sami robią interesy,sami się finansują,załatwiają pieniądze pod stołem, pracę tylko swoim i swoim rodzinom.Rozczarowani jesteśmy tym co się dzieje.A starosta,który przepadł w demokratycznych wyborach,załatwił sobie "urlopowanie" i siedzi jako starosta.
zdziwiona 19.02.2015 08:41:07
a czy pcpr w zdunskiej woli nie ma juz nowej siedziby przy getta zyd.?
o co tu chodzi? niedawno wywalili kilkaset tysiecy na remont pomieszczen dla pcpr przu pup, a teraz wywala kilka milionow na remont kamienicy pod nowa siedzibe pcpru?
nie ma to jak gospodarnosc!
Marek 19.02.2015 08:24:23
Wielce Szanowny Panie Starosto żywię głeboką nadzieje iz wydał Pan polecenie by zabytkowa klatka schodowa a w szczególności balustrady i drewniane poręcze zostały zrekonstruowane. odnowione i przywrócone do stanu świetności.Zabytkowe drzwi zostaly juz wykradzione
lazania z kurczakiem 19.02.2015 05:58:31
Jak znam życie niejeden przychodzący będzie miał przy sobie szczoteczkę do zębów i ciepłą bieliznę. A nóż , widelec , może zostać na dłużej bo sięgając pamięcią zawsze nie przygotowany na pobyt w budynku Dąbrowskiego 15.
ja 18.02.2015 21:15:10
wystartowała? a brała udział w jakichś zawodach? rozpoczęła się, ruszyła - ok, ale nie wystartowała
pyrka 18.02.2015 20:41:28
kolejny nieudacznik narzekający na wszystko i żądający socjalu i zasiłku.
jkm 18.02.2015 17:14:24
kolejny moloch za ciężki szmal dla kilku zbędnych synekur.

Materiał wyborczy

Solidarnie i wytrwale zmieniamy Sieradz

Wczoraj, 17:52:14
region

9 ostatnich lat w Sieradzu to dynamiczny rozwój, spadek bezrobocia o 10%, dziesiątki milionów pozyskanych środków i systematyczne zaspokajanie potrzeb lokalnej społeczności - Te zmiany sprawiają, że Sieradz w ogólnopolskich rankingach z każdym rokiem plasowany jest coraz wyżej. Z czystym sumieniem, pokaźną listą zrealizowanych działań oraz ambitnym planem projektowym i finansowym, poddaję się kolejny raz ocenie wyborców - mówi Paweł Osiewała, kandydujący na stanowisko prezydenta miasta Sieradza.

Sieradz

Cztery jednostki straży pożarnej gasiły dziś, 18 marca, pożar, który wybuchł na składzie materiałów budowlanym przy ul. Podmiejskiej w Sieradzu. Palące się tam materiały spowodowały spore zadymienie.

Sieradz

Takie wydarzenie odbyło się w sobotę w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu. "O związkach i zdrowiu w wiekach dawnych" opowiadali członkowie Bractwa Rycerskiego Ziemi Sieradzkiej oraz Marta Dardzińska z Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Słuchacze mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o życiu kobiet w XVI i XVII wieku.

Nasze Radio 104,7 FM

Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie

Kontakt do studia

kontakt@nasze.fm