Arka coraz bliżej

jj
Powiatowy projekt "Arka" coraz bliżej realizacji. Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma i wszystko wskazuje na to, że właśnie ona będzie dostosowywać budynek po byłej komendzie policji przy ul. Dąbrowskiego do nowych potrzeb.

Firma, która zgłosiła się do przetargu to Budmar z Tomaszowa Mazowieckiego (zajmowała się m.in. rewitalizacją kamienicy przy pl. Wolności 3). Jak informuje starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik firma ta chce podjąć się wykonania inwestycji za niecałe 4,5 mln zł. To o niemal 700 tys. zł mniej niż zabezpieczył na ten cel powiat.
- Komisja bada teraz czy oferta zawiera wszystkie formalne dokumenty. Mam nadzieję, że tak, a jeśli nie, to będziemy dążyli do szybkiego ich uzupełnienia, bo teraz prawo zezwala na uzupełnienie ofert . Mam jednak nadzieję, że wszystkie formalności zostaną dopełnione i będziemy mogli szybko podpisać umowę - mówi starosta Rychlik.

Projekt "Arka" ma być jedną z największych tegorocznych inwestycji powiatu zduńskowolskiego. Samorząd dostał na niego 4,3 mln zł z unijnego programu RPO. Projekt zakłada, że budynek przy ul. Dąbrowskiego 15 zmieni się m.in. w ośrodek interwencji kryzysowej PCPR i kolejny Środowiskowy Dom Samopomocy. (O projekcie Arka można przeczytać tutaj:projekt ,,Arka" z dofinansowaniem.

.

Droga księżycowa w Gdyni, czyli Marszewska Góra