PUP. Zmiana przepisów dotyczących udzielanej pomocy
21-05-2020

Uwaga! Zmiany przepisów w zakresie pomocy realizowanej przez Powiatowe Urzędy Pracy. Szczegóły w komunikacie PUP w Zduńskiej Woli.

Powiatowy Urząd Pracy w Zduńskiej Woli informuje, że w związku z wejściem w życie w dniu 16.05.2020 r. ustawy o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz.U. z 2020, poz. 875) zmianie uległy przepisy m.in. w zakresie pomocy realizowanej przez Powiatowe Urzędy Pracy.

Z pożyczki na pokrycie bieżących kosztów działalności mogą skorzystać mikroprzedsiębiorcy, o których mowa w art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców tj. przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki:

1. zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz
  2. osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro),

a także, który miał aktywną działalność gospodarczą, która nie mogła być zawieszona przynajmniej w jednym z wymienionych dni: 29 lutego 2020 r. lub 31 marca 2020 r.,
W związku z tym w ramach tarczy antykryzysowej 3.0 z pożyczki na pokrycie bieżących kosztów działalności mogą skorzystać mikroprzedsiębiorcy, którzy prowadzili działalność gospodarczą przed dniem 1 kwietnia 2020 r.

Bez tytułu.png
polair.jpg