naglowek.jpg
 
Aktualności
Hufiec Pracy 5-15. Rocznica urodzin Jana Pawła II
19-05-2020

Kadra Hufca Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli, Młodzieżowego Centrum Kariery w Zduńskiej Woli oraz Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Sieradzu wraz z uczestnikami uczcili 100. Rocznicę urodzin Jana Pawła II .


Informacja Hufca Pracy 5-15:

Z tej okazji pod pomnikiem złożono kwiaty i zapalono znicze. Rok 2020 został ustanowiony prze Sejm i Senat Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Świętego Jana Pawła II. Karol Wojtyła, późniejszy Papież Jan Paweł II przyszedł na świat w Wadowicach 18 maja 1920 r. i był jednym z najbardziej znaczących Polaków XX wieku. To właśnie jego słowa stały się momentem zwrotnym w procesie polskich przemian demokratycznych. Głosił ewangelię na całym świecie, odwiedził 132 kraje a jego nauczanie jest wciąż aktualne. Wielki Jan Paweł II był przewodnikiem po drogach życia młodzieży. Jego nauki stały się trwałym punktem odniesienia i światłem dla każdej inicjatywy oraz wszelkich działań wychowawczych wśród nowych pokoleń. Po złożeniu wiązanki i zapaleniu zniczy uczestnicy uroczystości przypomnieli sobie najważniejsze fakty z życia wielkiego Polaka oraz jego słowa, które pamiętamy i do dziś nosimy w naszych sercach. To spotkanie stało się okazją do zadumy i modlitwy.

Celem wydarzenia było oddanie hołdu przez młodzież i uczczenie 100 Rocznicy Urodzin Jana Pawła II, który od 11października 2011r. jest Patronem Ochotniczych Hufców Pracy.

Tekst: Katarzyna Wajman. Zdjęcia: Barbara Nowak

 

Młodzież i Kadra Hufca Pracy, MCK i MCiZ przy Pomniku św. Jana Pawła II

 


 Komendant i Wychowawcy Hufca Pracy z uczestnikami i Doradcy Zawodowi


Złożenie wiązanki i zniczy przez Komendanta Hufca Pracy Romualda Krystyniaka, Wychowawcę Katarzynę Wajman, Doradców Zawodowych Magdalenę Niezgodzką i Agnieszkę Kobierę oraz uczestników.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg