naglowek.jpg
 
Aktualności
Wspólnie ograniczmy ryzyko zarażenia koronawirusem! Aktualizacja
12-03-2020

Drodzy Mieszkańcy, by ograniczyć ryzyko zarażenia koronawirusem, zgodnie z decyzją rządu, na terenie powiatu zduńskowolskiego zawiesiliśmy zajęcia w przedszkolach, szkołach podstawowych i średnich. Do końca tego tygodnia (12-13 marca) rodzice, którzy nie mają szans zapewnić swoim dzieciom opieki, mogą skorzystać z zajęć opiekuńczych organizowanych przez placówki oświatowe. Od poniedziałku (16 marca) do 25 marca przedszkola i wszystkie szkoły będą zamknięte.

 

▶️ Od dziś zamknięte są również:
- Powiatowe Centrum Kultury Sportu i Rekreacji (PMOS, ul. Dolna 41, Dom Kultury „Na pięterku”)
- Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku
- Gminny Ośrodek Kultury w Zapolicach
- Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowe Domy Samopomocy w Zduńskiej Woli przy ul. Łaskiej i ul. Dąbrowskiego oraz w Przatówku
- Miejski Dom Kultury (wraz z filią na Osiedlu Karsznice)
- Kino Ratusz
- Miejska Biblioteka Publiczna
- Muzeum Historii Miasta
- Basen przy SP nr 9
- Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
- Inne obiekty sportowe

▶️ Do stowarzyszeń i grup nieformalnych apeluję o odwołanie zaplanowanych wydarzeń i spotkań.

▶️Starostwo Powiatowe pracuje bez zmian. Od poniedziałku do piątku 7.30-15.30. Aby ograniczyć ryzyko zarażenia koronawirusem, zachęcamy  do  kontaktu telefonicznego, jeżeli sprawa nie wymaga wizyty osobistej. Nr telefonów znajdziecie tutaj: http://powiatzdunskowolski.pl/strona-12-wydzialy_starostwa_powiatowego_w.html. Jeśli sprawa nie jest pilna, prosimy o odłożenie wizyty w urzędzie na późniejszy termin. Wszyscy nasi interesanci obsługiwani są pojedynczo.

▶️Powiat Zduńskowolski pilnie śledzi informacje o rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce i pozostaje w ścisłym kontakcie z krajowymi centrami zarządzania kryzysowego. Podejmowane przez nas działania mają charakter prewencyjny. Dlatego proszę o zachowanie spokoju.

▶️ Przypominam, że na zachorowanie najbardziej narażone są osoby, które podróżowały do krajów objętych epidemią (jak Chiny, Korea Południowa czy Włochy), a także Ci, którzy mieli z nimi styczność. Jeśli jesteś w tej grupie i masz objawy podobne do grypy, skontaktuj się z Sanepidem w Zduńskiej Woli (tel. 512-185-986) – zostanie do Ciebie wysłana specjalna pomoc medyczna, otrzymasz też dokładne instrukcje, jak postępować, by ograniczyć zarażenie innych osób.

▶️ Dodatkowe informacje uzyskasz na stronie www.gov.pl/koronawirus i pod numerem bezpłatnej infolinii NFZ: 800-190-590. Bieżące komunikaty dotyczące sytuacji w Zduńskiej Woli będziemy publikować na stronie urzędu oraz w mediach społecznościowych – zachęcam do ich śledzenia.
Hanna Iwaniuk
Starosta Zduńskowolski

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg