naglowek.jpg
 
Aktualności
Wspólnie ograniczmy ryzyko zarażenia koronawirusem!
11-03-2020

Urząd Miasta Zduńska Wola i Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli pilnie śledzą informacje o rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce i pozostają w ścisłym kontakcie z krajowymi centrami zarządzania kryzysowego. Wszystkie podległe nam jednostki na bieżąco otrzymują zalecenia, które mają zmniejszyć ryzyko zarażeń. Zgodnie z poleceniem Wojewody Łódzkiego we wszystkich szkołach wstrzymaliśmy dziś wycieczki, rekolekcje, wyjścia do kin czy muzeów. Zawiesiliśmy też wszystkie zajęcia pozalekcyjne dla osób postronnych, np. klubów sportowych korzystających z sal gimnastycznych.

 

Podejmowane przez nas działania mają charakter prewencyjny. W Zduńskiej Woli i na terenie powiatu zduńskowolskiego nie odnotowano dotąd żadnego przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. W całym województwie łódzkim na ten moment u żadnego z pacjentów nie potwierdzono zarażenia. Dlatego apelujemy o zachowanie spokoju. Jednocześnie prosimy stosować zasady, które zmniejszają ryzyko zachorowania.

  1. Często myj ręce ciepłą wodą i mydłem przez co najmniej 30 sekund.
  2. Unikaj dotykania oczu, uszu i ust.
  3. Dezynfekuj często dotykane przedmioty.
  4. Kichanie i kaszel zakrywaj chusteczką jednorazową. Potem wyrzuć ją do śmieci.
  5. Jeśli masz objawy zakażenia, użyj maseczki na nos i usta.
  6. Zanim udasz się do lekarza, skontaktuj się z telefonicznie z przychodnią lub Sanepidem.

Na zachorowanie narażone są osoby, które podróżowały do krajów objętych epidemią (jak Chiny, Korea Południowa czy Włochy), a także Ci, którzy mieli z nimi styczność. Jeśli jesteś w tej grupie i masz objawy podobne do grypy, skontaktuj się z z Sanepidem w Zduńskiej Woli (tel. 512-185-986) – zostanie do Ciebie wysłana specjalna pomoc medyczna, otrzymasz też dokładne instrukcje, jak postępować, by ograniczyć zarażenie innych osób.

Koronawirus jest najgroźniejszy dla seniorów. Polecamy więc, by osoby starsze w miarę możliwości pozostały w domach. Do wszystkich innych apelujemy zaś o otoczenie seniorów opieką – wyręczmy ich w zakupach czy sprawach urzędowych, zapytajmy o to, jak się czują i czy czegoś nie potrzebują.

Dodatkowe informacje uzyskacie na stronie www.gov.pl/koronawirus i pod numerem bezpłatnej infolinii NFZ: 800-190-590. Bieżące komunikaty dotyczące sytuacji w Zduńskiej Woli i powiecie zduńskowolskim publikować będziemy na stronach naszych urzędów oraz w mediach społecznościowych – zachęcamy do ich śledzenia.

Konrad Pokora
Prezydent Zduńskiej Woli

Hanna Iwaniuk
Starosta Zduńskowolski

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg