naglowek.jpg
 
Aktualności
5-15 Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli. Inicjatywa prospołeczna
05-03-2020

Podopieczne Hufca Pracy w Zduńskiej Woli w ramach inicjatywy prospołecznej „Żyć zgodnie z naukami św. Jana Pawła II” przygotowali i przeprowadzili zajęcia integracyjne, plastyczne i edukacyjne dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Rożdżałach.


Informacja Hufca Pracy w Zduńskiej Woli:

„Uprzywilejowani świadkowie człowieczeństwa, najdotkliwiej doświadczający braku miłości, solidarności i gościnności oraz wszelkich przejawów dyskryminacji” – to słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane w Watykanie 2004r. podczas Międzynarodowego Sympozjum „Godność i prawa osoby z upośledzeniem umysłowym”. Według św. Jana Pawła II ludzie niepełnosprawni to ludzie najsłabsi i najbardziej potrzebujący w życiu społeczeństwa. W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą Urodzin św. Jana Pawła II 4 marca 2020 r. podopieczne Hufca Pracy w Zduńskiej Woli: Oliwia Mucha, Oliwia Lubińska, Natalia Nowak i Patrycja Mocek w ramach inicjatywy prospołecznej „Żyć zgodnie z naukami św. Jana Pawła II” przygotowały i przeprowadziły zajęcia integracyjne, plastyczne i edukacyjne dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Rożdżałach. Motywem przewodnim spotkania była postać Papieża Polaka. Pod okiem Kadry Hufca Pracy oraz Doradców Zawodowych MCK w Zduńskiej Woli i MCIZ w Sieradzu dzięki młodzieży podopieczni ŚDS rozwijali umiejętność koncentracji uwagi, logicznego myślenia, kojarzenia i spostrzegawczości.

Celem przeprowadzonej inicjatywy było przełamanie barier i uprzedzeń, przez szereg lat funkcjonujących w  społeczeństwie. Spotkania integracyjne mają uświadomić młodym ludziom że w społeczeństwie istnieją również ludzie o pewnych zaburzeniach rozwojowych, którzy na równi z innymi potrzebują szacunku, zrozumienia i akceptacji. Bliski kontakt z niepełnosprawnymi uwrażliwia młodzież na potrzeby innych, uczy opiekuńczości.

tekst: Joanna Siemińska, zdjęcia: Barbara Nowak

 

Natalia Nowak i Oliwia Lubińska  z podopiecznymi ŚDS podczas układania przygotowanych własnoręcznie puzzli

Kadra Hufca Pracy, Doradcy zawodowi MCIZ Sieradz i MCK w Zduńskiej Woli, uczestnicy

Hufca Pracy, podopieczni ŚDS w Rożdżałach z pracami plastycznymi

 

Na słodkim poczęstunku u Dyrekcji ŚDS -  w podziękowaniu za przeprowadzoną inicjatywę

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg