naglowek.jpg
 
Aktualności
5-15 Hufiec Pracy. Młodzież uczciła pamięć ofiar Katastrofy Smoleńskiej
11-04-2019

W 9. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej Kadra Hufca Pracy z delegacją młodzieży uczciła pamięć ofiar tragedii, w której zginęło 96 osób w tym para prezydencka: Lech i Maria Kaczyńscy.

 

Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w Bazylice Mniejszej p.w. Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli. Po nabożeństwie delegacja Hufca Pracy wraz z władzami samorządowymi gminy, miasta i powiatu, oraz przedstawicielami instytucji złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Obchody Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej zbiegły się z zakończeniem Rekolekcji Wielkopostnych dla młodzieży. Tematem nauk rekolekcyjnych był fragment  Ewangelii wg. Św. Marka „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Nauki głosił Ks. Krzysztof Rogala.

 

Celem udziału młodzieży w ww. obchodach było rozwijanie i pogłębianie poczucia przynależności do społeczności lokalnej, regionalnej, narodowej i państwowej oraz kształtowanie i rozwijanie postaw patriotycznych i obywatelskich.

 

tekst i zdjęcia: Joanna Siemińska

 

Delegacja Hufca Pracy przed Pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej: Magda, Wychowawca Hufca Pracy Katarzyna Wajman, Julia, Wychowawca Hufca Pracy Barbara Nowak, Komendant Hufca Pracy Romuald Krystyniak

 

Kadra Hufca Pracy z uczestnikami podczas składania kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej

Oddanie hołdu ofiarom Tragedii Smoleńskiej przez delegację Hufca Pracy

Uczestnicy Obchodów 9. Rocznicy Tragedii Smoleńskiej

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg