naglowek.jpg
 
Aktualności
Hufiec Pracy 5-15 Zduńska Wola. „Prawa i obowiązki uczestnika ruchu drogowego”
25-03-2019

Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli zorganizował zajęcia edukacyjne dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz najczęściej popełnianych błędów przez osoby zdające praktyczny egzamin na prawo jazdy w ramach programu autorskiego „Znam swoje prawa”.

 

Wprowadzenie do tematyki zajęć dokonał Komendant Hufca Pracy Romuald Krystyniak. Zajęcia dla uczestników Hufca Pracy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach oraz uczniów tej szkoły przeprowadził Pan Łukasz Borecki - Egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu (zdjęcie 02).

 

Radzenie sobie z trudną sytuacją na drodze jest dużym wyzwaniem dla młodego kierowcy. Dlatego ważne jest, aby nabywał umiejętności przewidywania zagrożeń i unikania ich. Młodzież z dużym zainteresowaniem obejrzała prezentację multimedialną dotyczącą kolizji i wypadków na drodze oraz symulacji zachowania kierowcy po zażyciu różnych środków psychoaktywnych.

 

Celem zajęć było zwrócenie uwagi na umiejętności przewidywania skutków nieodpowiedzialnego postępowania  w różnych sytuacjach oraz miejscach. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak wygląda egzamin praktyczny na prawo jazdy i na co w szczególności zwrócić uwagę.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Wajman

 

Rozpoczęcie zajęć. Od lewej: Łukasz Borecki – egzaminator z WORD w Sieradzu,

Komendant Hufca Romuald Krystyniak i młodzież   

 

Łukasz Borecki- egzaminator z WORD w Sieradzu podczas prezentacji

multimedialnej oraz uczestnicy zajęć.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg