naglowek.jpg
 
Aktualności
Dziękujemy sportowcom !
12-02-2018

Ponad 30 sportowców i ich trenerów nagrodziliśmy podczas V Powiatowej Gali Sportu. Mieliśmy przyjemność uhonorować ludzi sportu, którzy swoją codzienną ciężką pracą zdobywają znamienite osiągnięcia. Gratulujemy!

 

Wyróżnienia wręczał Wojciech Rychlik, Starosta Powiatu Zduńskowolskiego. Wydarzenie poprowadzili Monika Wojtczuk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli oraz Marek Lorenc, nauczyciel wychowania fizycznego, trener sportowy.

 

Muzycznie towarzyszyła nam Klaudia Szmida, pokazy sportowe przygotował zduńskowolski Fitness Club Family Center, a swoje umiejętnościami w żonglerce piłką pokazuje Krzysztof Justyński.

 

Poza wyróżnieniami, przyznanymi zgodnie z regulaminem Powiatowej Gali Sportu, wręczono także statuetki i upominki za promocję powiatu zduńskowolskiego na arenie sportowej:

- Karolowi Kozuniowi z Integracyjnego Klubu Sportowego „Start”

- Maciejowi Tomczykowi z Integracyjnego Klubu Sportowego „Start”

- Tomaszowi Wiśniewskiemu z Integracyjnego Klubu Sportowego „Start”

- Andrzejowi Kaczmarkowi z Integracyjnego Klubu Sportowego „Start” oraz

- Ryszardowi Cyranowi z Klubu Nordic Walking Luca Team Zduńska Wola


Statuetki specjalne Starosty Zduńskowolskiego za całokształt pracy, zaangażowanie i szczególne osiągnięcia sportowe w 2017 roku otrzymali Tomasz Szewczyk za osiągnięcia trenerskie w lekkoatletyce, drużyna tenisistów stołowych z Integracyjnego Klubu Sportowego „Start” za sukcesy sportowe w 2017 roku, drużyna futsalu ze Zduńskowolskiego Klubu Sportowego „Gatta” za sukcesy sportowe w 2017 roku oraz Piotr Nowak za wytrwałe kibicowanie zduńskowolskim sportowcom.

 

Podziękowania odebrał Wojciech Kikowski za 50-letnią karierę trenerską, którą przez ostatnie lata realizuje w bliskim nam wszystkim Integracyjnym Klubie Sportowym „START” oraz  Tadeusza Skorka za wieloletnią możliwość współorganizacji Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków przebiegającego również przez teren powiatu zduńskowolskiego.

 

Dodatkowo wśród nagrodzonych rozlosowano bon upominkowy na kwotę 300 zł ufundowany przez Rajsport Sieradz.

 

NAGRODZENI


Kluby Sportowe uhonorowanych zawodników i trenerów:

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „PARK”

Klub Motorowodny „ŚLIZG-ZDUŃSKA WOLA”

Integracyjny Klub Sportowy „START”

Zduńskowolski Klub Karate Kyokushin

Międzyszkolny Klub Sportowy w Zduńskiej Woli

Pabianicki Klub Koszykówki 99

Uczniowski Klub Sportowy „UKS SMS” Łódź

Stowarzyszenie Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych AMP Futbol

Szkolny Klub Strzelectwa Sportowego LOK „SOKÓŁ”

Klub Nordic Walking Luca Team Zduńska Wola

 

Nagrody pieniężne (500-1000 zł):

Tomasz Ratajczyk z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK” Zduńska Wola, który zajął 4. miejsce na Olimpijskim Festiwalu Europy w rzucie młotem i jest mistrzem Polski Młodzików również w rzucie młotem i vice mistrzem Polski w pchnięciu kulą.

 

Bartosz Klimek z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK” Zduńska Wola, który w 2017 roku wywalczył brązowy medal w biegu na 1500 metrów na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

 

Karolina Bomba z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK” Zduńska Wola, która w 2017 roku zajęła 1. miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w rzucie młotem.

 

Tomasz Szewczyk - trener wymienionych wcześniej zawodników z międzyszkolnego uczniowskiego klubu sportowego Park Zduńska Wola.


Andrzej Suliński z Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Zduńskiej Woli, który zdobył złoty medal na Mistrzostwach Europy Weteranów w lekkiej atletyce.

 

Adrian Maniewski z Klubu Motorowodnego „Ślizg – Zduńska Wola”, brał udział w Mistrzostwach Świata Formuły 4 plasując się na 11. miejscu oraz zdobył tytuł Mistrza Polski podczas Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostw Polski Formuły 4.

 

Dariusz Maniewski - trener zawodnika z Klubu Motorowodnego „Ślizg - Zduńska Wola”.

 

Marcel Jarosławski z Integracyjnego Klubu Sportowego „START”, który w ubiegłym roku zdobył 3. miejsce w skoku wzwyż na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce.

 

Wojciech Kikowski - trener - Integracyjnego Klubu Sportowego „START”.


Kacper Sadowski ze Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego LOK SOKÓŁ, który w minionym roku zdobył 2. miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w konkurencji karabin pneumatyczny mix.

 

Wojciech Sadowski - trener Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego LOK Sokół.

 

Daria Kurzawa z Uczniowskiego Klubu Sportowego „UKS SMS”, która jako zawodniczka i kapitan drużyny juniorek klubu wywalczyła brązowy medal klubowych Mistrzostw Polski.

 

Nagrody rzeczowe (wartość 300 zł):

Zawodnicy z Integracyjnego Klubu Sportowego Start: Piotr Pabich, Dominik Ciszewski i Przemysław Gierak, którzy reprezentują drużynę klubu w rozgrywkach II ligi tenisa stołowego i wywalczyli w minionym roku historyczny awans do I ligi tenisa stołowego.

Zawodnicy z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego PARK: Szymon Stasiak, Adam Łukomski, Damian Krzoska, Piotr Filipowski, Patryk Krupiński, Michał Smolarek, Maria Piontek, Cezary Bomba oraz Błażej Bomba.

- Szymon Stasiak, który w 2017 roku uzyskał 9. miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w rzucie młotem,

 

- Adam Łukomski, który w minionym roku zajął 11. miejsce w biegu na 200 metrów na Mistrzostwach Polski juniorów młodszych,

 

- Damian Krzoska, zdobywca 11. miejsca na Mistrzostwach Polski Młodzików w rzucie młotem,

 

- Piotr Filipowski, zdobywca 9. miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów w rzucie młotem oraz mistrz województwa łódzkiego w tej samej konkurencji,

 

- Patryk Krupiński, zdobywca 7. miejsca w biegu na 400 metrów i 9. miejsce w biegu na 200 metrów na Mistrzostwach Polski Juniorów,

 

- Michał Smolarek, zdobywca 10. miejsca w biegu na 400 metrów podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,

 

- Maria Piontek, która zajęła 15. miejsce w rzucie młotem na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski,

 

- Cezary Bomba, zdobywca 17. miejsca w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Polski Juniorów

 

- Błażej Bomba, zdobywca 4. miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w rzucie młotem

 

- Maciej Szewczyk, który został powołany do kadry województwa łódzkiego, biorącej udział w Mistrzostwach Polski w koszykówce, zawodnik Pabianickiego Klubu Koszykówki 99

 

 

Zawodnicy Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego LOK SOKÓŁ: Julia Urbaniak, Paulina Wrąbel, Szymon Moj

- Julia Urbaniak, finalistka w strzelaniu karabinem pneumatycznym podczas zlotu orlików strzelania w sieci, uczestniczka mistrzostw Polski młodzików,

- Paulina Wrąbel, finalistka w strzelaniu karabinem pneumatycznym podczas mistrzostw województwa łódzkiego

- Szymon Moj, finalista w strzelaniu karabinem pneumatycznym podczas mistrzostw województwa łódzkiego.

 

Zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Sportowego: Marcin Kuźniarek, Kacper Rybczyński, Amelia Sopur, Maksymilian Paszak oraz Rafał Barton

- Marcin Kuźniarek, zdobywca 8. miejsca podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w rzucie młotem,

 

- Kacper Rybczyński, który zajął 9. miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w skoku wzwyż,

 

- Amelia Sopur, zdobywczyni 12. miejsca na Mistrzostwach Polski Młodzików w rzucie młotem,

 

- Maksymilian Paszak, czołowy zawodnik Klubu, występującego w III lidze sitaków seniorów

 

- Rafał Barton, trener piłkarzy seniorów, którzy po rundzie jesiennej zajmują trzecie miejsce w tabeli sieradzkiej klasy okręgowej,

oraz

- Magdalena Kazek, podwójna Mistrzyni Polski w Kickboxingu w formule K1-Rules jak również w formule FullContakt, zawodniczka ze Zduńskowolskiego Klubu Karate Kyokushin.

 

- Artur Kurzawa, który jest członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski piłkarzy po amputacjach. Drużyna zajęła drugie miejsce na międzynarodowym turnieju oraz brązowe medale Mistrzostw Europy. Stowarzyszenie Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych „AMP Futbol”

 

- Beata Marcińczak, zawodniczka nordic walking, która w swej dziedzinie zdobyła 5. miejsce podczas Mistrzostw Europy, zawodniczka z Klubu Nordic Walking Luca Team.

 

- Łukasz Zawada - trener wielu zawodników nordic walking.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
Beznazwy-1.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
co gdzie kiedy.jpg
baner niska jakość.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
baner_right3.png
bez tytułu.JPG
EDUKACJA.pdf.01.jpg
paragrafy.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg