Dożynki 2017
11-09-2017

W Wojsławicach odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne. Rozpoczęła je uroczysta msza święta, odprawiona przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego.

W dalszej części uroczystości Korowód Dożynkowy przeszedł na teren szkoły podstawowej. Delegacje sołectw zaprezentowały ponad 30 wieńców dożynkowych, a gospodarze dożynek - Starosta Zduńskowolski Wojciech Rychlik, wójt Gminy Zduńska Wola Henryk Staniucha i ks. kan. Janusz Gozdalik, proboszcz parafii p.w św. Katarzyny w Korczewie podziękowali rolnikom za ich trud i pracę.

Ważnym punktem części obrzędowej było wspólne ze starostami dożynek - panią Agatą Banaś z Ochraniewa i panem Wacławem Maniewskim z Kładów dzielenie chleba wypieczonego z tegorocznych zbóż, którym gospodarze i starostowie w towarzystwie dzieci z MDK „Na pięterku” częstowali uczestników święta plonów.

Na scenie wystąpiły zespoły „Ciupaga” i „Kordian” oraz dzieci z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury „Na pięterku”. Były też stoiska informacyjne, wesołe miasteczko dla dzieci, darmowa fotobudka. Regionalne potrawy i rękodzieło serwowały koła gospodyń wiejskich. Dożynki zakończy pokaz sztucznych ogni.