ZUS zaprasza na "Tydzień Przedsiębiorcy"
06-09-2017

W dniach 11-15 września, Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje Tydzień Przedsiębiorcy, w tym roku pod hasłem „e-składka – proste płatności z ZUS”, nawiązując do wdrażanego od 1 stycznia 2018 r. ułatwienia dla płatników składek – czyli -e-składki.

Jeden przelew zamiast czterech to ułatwienie przy obsłudze przelewu. Skraca czas dokonywania wpłat a do tego eliminuje wiele możliwości popełnienia błędów przy wpłatach, choćby np. dokonania wpłaty nie na ten fundusz, na który powinna wpłynąć dana składka. Taki błąd może skutkować niezidentyfikowaniem wpłaty i wystąpieniem zaległości na właściwym koncie.

W ramach Tygodnia Przedsiębiorcy ZUS zaprasza do swoich placówek przedsiębiorców, którzy chcą wiedzieć więcej na temat rozliczeń z ZUS-em, sposobów kontaktu przez Platformę Usług Elektronicznych PUE – ZUS, płatników, którzy mają zaległości by zawarli z ZUS-em układy ratalne i wszystkich innych, którzy chcą wyjaśnić wątpliwości dotyczące kont płatników składek.

W załączeniu informacja dotycząca Tygodnia Przedsiębiorcy.