Sesja Rady Powiatu Zduńskowolskiego
31-08-2017

Zakończyła się XXXIII sesja V kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego. Radni między innymi podjęli decyzję dotyczącą wyrażenia zgody na przyjęcie darowizny nieruchomości Skarbu Państwa na rzecz Powiatu Zduńskowolskiego oraz w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych i podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przeznaczonych na ich realizację w 2017 r.

Przyjeto także uchwałę dotyczącą przyjęcia Planu promocji gospodarczej Powiatu Zduńskowolskiego na lata 2017-2025 wraz z przeprowadzeniem niezbędnych analiz dotyczących jego sytuacji gospodarczej oraz wskazaniem kierunków rozwoju szkół zawodowych zlokalizowanych na jego terenie w ramach realizacji projektu pn: „Przedsiębiorczy Powiat Zduńskowolski”.

Podczas sesji Rady Powiatu Zduńskowolskiego 7 nauczycieli ze szkół podległych Powiatowi Zduńskowlskiemu odebrało z rąk Starosty Zduńskowolskiego akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego oraz złożyło uroczyste ślubowanie.

Aby uzyskać kolejny stopień awansu zawodowego nauczyciele musieli odbyć w szkole staż w wymiarze 2 lata i 9 miesięcy, a następnie zdać egzamin przed komisją powołaną przez Zarząd Powiatu Zduńskowolskiego.

Awans otrzymali:

Marika Klimkiewicz – nauczyciel wychowania przedszkolnego, muzyki, wczesnego wspomagania rozwoju z Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli,

Kinga Troczyńska – nauczyciel zajęć rewalidacyjnych, wychowania przedszkolnego i wczesnego wspomagania rozwoju z Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli,

Anna Stykała – nauczyciel chemii z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli,

Katarzyna Danielewska – nauczyciel języka polskiego z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli,

Michalina Marszałek – nauczyciel języka polskiego z Zespołu Szkół Rolnicze CKU w Wojsławicach,

Renata Stoczkiewicz – nauczyciel – pedagog z Zespołu Szkół Rolnicze CKU w Wojsławicach,

Elżbieta Raj – nauczyciel przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli.