Spotkanie z Katarzyną Żak
09-01-2015

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na spotkanie z Katarzyną Żak. Spotkanie odbędzie się 15 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 w sali kameralnej w Zduńskowolskim Centrum Integracji "Ratusz", ul. Plac Wolności 26. Wstęp wolny.

Katarzyna Żak, aktorka teatralna i telewizyjna. Od 1986 roku związana z wrocławskim Teatrem Współczesnym. Jest laureatką nagrody dla Młodego Aktora przyznawanej przez Prezydenta Miasta Wrocławia oraz wyróżnienia na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w 1991 roku.

W latach 1995-2011 była aktorką warszawskiego Teatru Rampa. Warsztat estradowy szkoliła u Wojciecha Młynarskiego i w Kabarecie Pod Egidą Jana Pietrzaka. Obecnie gra w serialach TV "Na Wspólnej", "M jak miłość", "Czas Honoru". Popularność zdobyła rolą Solejukowej w serialu "Ranczo". Jest ambasadorką dwóch akcji czytelniczych w Polsce: "Cała Polska czyta dzieciom" i "Czytam sobie". Współpracuje z Kongresem Kobiet działając na rzecz aktywizacji polskich kobiet 40+.