Wielkie kolarstwo w powiecie zduńskowolskim
Galerie:

2 lipca na linii startu drugiego etapu 25 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków, którą wyznaczono na ul. Łaskiej na wysokości Zespołu Szkół Elektronicznych, stanęło 106 kolarzy. Zawodnicy przejechali dwie rundy honorowe ulicami: Łaską, Kościelną, Dolną, Główną, Łąkową, A. Orione i ponownie Łaską, a następnie – z rozpędu – wystartowali „na ostro” w kierunku Zapolic, Widawy (lotny finisz), Burzenina i Sieradza (meta). Wzdłuż trasy przejazdu honorowego zebrały się tłumy kibiców.

W trakcie uroczystej inauguracji etapu organizatorzy Wyścigu dziękowali gospodarzom za świetną atmosferę; starosta Wojciech Rychlik zaproponował zorganizowanie w Zduńskiej Woli w przyszłym roku zakończenia etapu, co spotkało się w przychylnością przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Waldemara Krenca. Publiczność miała okazję poznać reprezentacje kolarskie z wielu krajów, a także olimpijczyków: srebrnego medalistę z Seulu Marka Leśniewskiego (kolarstwo) i wicemistrza olimpijskiego Wiesława Rudkowskiego (Monachium 1972, pięściarstwo). Zwycięzcą zduńskowolsko-sieradzkiego etapu, liczącego 82,3 km, został polski zawodnik z grupy BDC MarcPol Kamil Gradek. Wśród uczestników Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków są wszyscy medaliści tegorocznych Mistrzostw Polski.

Wczesnym popołudniem na odcinku ul. Łaskiej rozegrano 6 Mini Wyścig „Solidarności”, w którym próbowali sił najmłodsi adepci kolarstwa. I mały, i duży wyścig znakomicie służą propagowaniu sportu, aktywności fizycznej i walorów turystycznych małych Ojczyzn.