II Ogólnopolski przegląd musztry klas mundurowych
18-06-2014

Uczniowie ZSRCKU nie mieli zbyt wielu czasu na odpoczynek ponieważ dzień po Mistrzostwach Polski klas Policyjnych tego samego dnia ruszyli prosto do Brzeska (woj. Małopolskie), aby 7 i 8 czerwca jako reprezentacja woj. Łódzkiego stanąć obok 15 innych szkół w szranki o I miejsce podczas II ogólnopolskiego Przeglądu Musztry klas mundurowych.

Poziom jaki prezentowali uczniowie szkół był tak wysoki, że gromadził setki mieszkańców miasta, którzy mimo 30 stopniowych upałów dopingowali młodzież.

Uczniowie z Wojsławic w składzie: Artur Dobiecki, Kamil Dobiecki, Dawid Matusiak, Ewa Kulak, Piotr Mielczarek, Klaudia Siwiak, Milena Michalska, Dominika Krawczyk, Karol Leśniewski, Karolina Astriap, Patrycja Plucińska, Kamila Górska i Sebastian Golian zostali wyróżnieni jako jedyne województwo w programie obowiązkowym.

Uczniowie podczas zmagań musieli zaprezentować się w programie obowiązkowym i wykonać losowo wybrane elementy w oparciu o zakres musztry RP, oraz przygotować 10 minutowy układ musztry paradnej.

Choreografia uczniów z Wojsławic znalazła już wcześniej swoje zainteresowanie w oczach Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, gdzie młodzież z Wojsławic prezentowała swoje umiejętności podczas pikniku organizowanym z okazji Dni Dziecka. Trenerem reprezentacji był Jarosław Bomba.