naglowek.jpg
 
Aktualności
ZSRCKU W WOJSŁAWICACH OTRZYMAŁ CERTYFIKAT PaT WSPIERA NAS

W dniach 11-12 kwietnia 2014 r. odbył się II Powiatowy Przystanek PaT Wojsławice – Szadek.
To był dla nas wyjątkowy Przystanek przynajmniej z trzech powodów:
- po pierwsze ze względu na obecność Pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego i współpracy z organizacjami pozarządowymi, autora programu, szefa Akcji PaT, człowieka niezwykłego – inspektora Grzegorza Jacha;
- po drugie, że „wyszliśmy” poza teren powiatu zduńskowolskiego goszcząc grupę PaT z Wielunia;
- po trzecie, że zmienił się lider naszej grypy - kończącego szkołę Kacpra Przybylaka zastąpił mianowany przez pana inspektora Andrzej Kaczorkiewicz.

W Przystanku udział wzięło 238 uczniów z Wojsławic, Szadku, Prusinowic, Zapolic, Czech, Janiszewic i Zduńskiej Woli, oraz 45 PaTowiczów z Wielunia.


Podczas Przystanku młodzież uczestniczyła w zajęciach warsztatowych, takich jak: wokalne, plastyczne, teatralne, kulinarne, dziennikarskie, rzeźbiarskie, samoobrony, rękodzieła, zumby, policyjno - kryminalne i step-aerobiku. Każdy uczestnik brał udział w wybranym przez siebie warsztacie, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.
W czasie kiedy „przystankowicze” byli na warsztatach w Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Szadku pan insp. Grzegorz Jach realizował PaT/R czyli edukację dla rodziców uczniów tej szkoły. Grupa z Wielunia przedstawiła tam spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Sekret”, na bazie którego pan inspektor poprowadził dyskusję na temat profilaktyki uzależnień i relacji rodzic – dziecko.

W Wojsławicach po zakończeniu warsztatów „przystankowicze” zebrali się ponownie na spotkaniu z panem insp. Grzegorzem Jachem, podczas którego obejrzeli spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Bez odwrotu” w wykonaniu grupy PaT z Wojsławic. Pan insp. Grzegorz Jach był pod ogromnym wrażeniem przedstawienia, co jest bardzo dla nas cenne.

Piątkowe atrakcje w Wojsławicach nie miały jednak końca. Na tyłach wojsławickiego pałacyku została przygotowana niespodzianka: pokaz laserów oraz interaktywna nauka tańca. Gigantyczny obraz wirtualnego instruktora budził ogromny zachwyt wśród PaTowiczów. Następnie uczestnicy mogli odpocząć przy ognisku, upiec kiełbaski oraz wspólnie śpiewać przy akompaniamencie gitar.


I co dalej?, to już sobota, godzina 01:00. Spanie? Nie!!! PaT nie śpi. Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami udali się na PaTulisko. W szkole na sali gimnastycznej zabawa trwała dalej. Śpiewanie hymnu PaT-u i tańczenie belgijki nie miały końca. Godzina 02:00, 03:00, 04:00, 05:00, 06:00 – my nadal śpiewamy i tańczymy. Godzina 10.00 – zmęczeni? Nie!!! Radośni i szczęśliwi jedziemy do szkoły w Szadku, aby nadal miło spędzać razem czas.
W Szadku dalej realizowaliśmy rozpoczęte warsztaty. O godz. 13.00 PaTowicze podążyli radosnym korowodem na rynek miasta promując modę na życie bez uzależnień. Uczestnicy przystanku i mieszkańcy Szadku mogli obejrzeć teatr pantomimy. Na zakończenie happeningu młodzież zaakcentowała swoją wolność od uzależnień, czego symbolem były puszczone w niebo niebieskie i czerwone balony.


Czas na Przystanku mija bardzo szybko i już gala finałowa. Podczas gali finałowej II Przystanku PaT Wojsławice – Szadek w Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Szadku odbyła się prezentacja wszystkich grup warsztatowych. Brawom nie było końca!!! Sukcesem tegorocznego Przystanku była deklaracja zorganizowania III Powiatowego Przystanku PaT w Czechach w kwietniu 2015 r., podpisana przez Wójta Gminy Zduńska Wola, pana Henryka Staniuchę.
Największą nagrodą dla organizatorów II Przystanku PaT Wojsławice – Szadek była niesamowita atmosfera, zachwyt i zadowolenie wszystkich uczestników.


Dla nas najważniejszym akcentem był otrzymany od pana insp. Grzegorza Jacha Certyfikat „PaT wspiera nas”, który został wręczony dyrektorowi naszej szkoły, panu Ireneuszowi Stasiakowi. Osobami, których praca przyczyniła się do tak wyjątkowej nominacji naszej szkoły są: koordynator grupy PaT – Anna Majchrzak, ekspert grupy PaT – Renata Stoczkiewicz, liderzy grupy PaT – Kacper Przybylak i Andrzej Kaczorkiewicz oraz opiekunowie grupy PaT Wojsławice – Michalina Marszałek, Mirosława Kulesza, Jarosław Bomba, Lidia Szymczak i Kinga Wojtyniak.


Dziękujemy wszystkim , którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas Przystanku PaT!!!!
tekst: Renata Stoczkiewicz

informacja pochodzi ze strony szkoły: http://wojslawice.ksiezyc.pl/aktualnosci.html

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg