naglowek.jpg
 
Aktualności
Akcja protestacyjna „Psie kupy na śmietniki, dzieci na trawniki!”

Akcja protestacyjna „Psie kupy na śmietniki, dzieci na trawniki!”

Zorganizowana przez klub młodego ekologa

Zespołu szkół im. Marii grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli

we współpracy z placówkami

Sieci szkół i przedszkoli ekologicznych w Zduńskiej Woli

21 marca 2014r.

 

 

Uczniowie Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej, należący do szkolnego Klubu Młodego Ekologa pod kierunkiem nauczycielek Pani Marty Pałuszyńskiej i Pani Anety Piontek, we współpracy z Dyrektorem Szkoły Panią Renatą Kosińską – Graf oraz z placówkami należącymi do Sieci Szkół i Przedszkoli Ekologicznych w Zduńskiej Woli, zorganizowali akcję protestacyjną „Psie kupy na śmietniki, dzieci na trawniki”, celowo wybierając Pierwszy Dzień Wiosny na datę przeprowadzenia protestu.


21 marca 2014r. tłum dzieci, młodzieży, ich rodziców i nauczycieli przeszedł przez Zduńską Wolę z transparentami, chorągiewkami i balonami oraz hasłami typu: ,,Nie brudź sobie kalosza, psią kupkę wrzuć do kasza", ,,Sprzątaj kupkę pieska swego, nikt nie wdepnie w nią, kolego!" , ,,Niech cię duma nie rozpiera, weź szufelkę i pozbieraj" czy ,,Psie sprawy nie na placu do zabawy".

Celem akcji ,,Psie kupy na śmietniki, dzieciaki na trawniki!" był protest przeciwko niewłaściwym zachowaniom mieszkańców naszego powiatu, którzy nie sprzątają nieczystości pozostawionych przez swoje psy na trawnikach, placach zabaw, w parkach czy okolicznych lasach. Uczestnicy happeningu chcieli zwrócić też uwagę na to, że zalegające psie odchody uniemożliwiają korzystanie z tych miejsc, są problemem ochrony środowiska, problemem natury estetycznej oraz zagrażają zdrowiu. 

Akcja ,,Psie kupy na śmietniki, dzieciaki na trawniki!", w której uczestniczyło ponad 550 dzieci, młodzieży i dorosłych, rozpoczęła się w Pasażu Rajczaka. Tam uczestnicy wręczyli pisemną petycję władzom Spółdzielni Mieszkaniowej „Lokator”, pod którą podpisało się ponad 2 tys. osób popierających akcję. Następnie ulicą Łaską oraz al. Kościuszki przeszli do magistratu i starostwa. Do władz trafiły również własnoręcznie przez dzieci i młodzież stworzone wielkie petycje, torebki na psie odchody oraz chorągiewki, którymi protestujący znakowali miejsca na trawnikach, gdzie zalegały psie odchody. Podobnie takie torebki i chorągiewki otrzymywali od protestujących przechodnie.

Nad bezpieczeństwem uczestników przemarszu czuwali Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli oraz uczniowie Szkoły Policyjnej w Wojsławicach. Przebieg akcji relacjonowały lokalne telewizje, radio, gazety.


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg