Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskie święto państwowe dedykowane żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

W Zduńskiej Woli pamięć o żołnierzach została uczczona wystawą „Grypsy Stefana Misiaka” w Muzeum Historii Miasta, uroczysta mszą św. w bazylice mniejszej pw. WNMP oraz uroczystym złożeniem kwiatów w al. Kościuszki pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych.

Na 3 marca na godz. 10.50 w I LO zaplanowano wykład Tadeusza Płużańskiego, a na 5 marca na godz. 9 w II LO prelekcję Leszka Żebrowskiego.