naglowek.jpg
 
Aktualności
IV Mistrzostwa Polski Szkół Cukierniczych EXPO SWEET 2014

W Warszawie w dniach 19-20.02.2014 r. odbyły się IV Mistrzostwa Polski Uczniów Szkół Cukierniczych. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gastronomicznych, cukierniczych, piekarskich i spożywczych. Jego celem jest popularyzacja zawodu cukiernika wśród młodzieży i wyłonienie najzdolniejszych uczniów, którzy w przyszłości zachwycą swoim zaangażowaniem i fachowością w zawodzie. Temat przewodni konkursu: „Raz na ludowo- smaki, wzory i tradycja”.

Mistrzostwa były jedną z imprez towarzyszących VI Edycji Targów producentów i dystrybutorów dla branż cukierniczej, lodziarskiej i piekarskiej EXPO SWEET 2014. Jak napisali organizatorzy: „Do konkursu zgłosiło się 47 szkół. Z radością odnotowaliśmy znaczący wzrost poziomu nadsyłanych prac konkursowych. Wybór finalistów był bardzo trudny.”


Naszą szkołę reprezentowały uczennice II klasy technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych Martyna Floriańczyk i Justyna Chajduk, które zakwalifikowały się do finału Mistrzostw. Ich zadaniem było przygotowanie tortu nawiązującego do tematyki Mistrzostw, dokumentacji i zdjęć. Następnie w czasie Mistrzostw każdy zespół zobowiązany był przygotować 6 jednakowych deserów na talerzu, które były przedstawione Jury Mistrzostw do degustacji i oceny. Dodatkowo zespół musiał wykonać i przedstawić do oceny i degustacji Jury tort okolicznościowy i mały torcik o wadze ok.1 kg ( bez dekoracji) , którego skład był identyczny ze składem tortu konkursowego. Kształt i smak deserów był dowolny i zależał od kreatywności zespołu. Zespół dodatkowo musiał krótko opowiedzieć i zaprezentować swoją pracę. Omówić techniki i receptury.


Poziom konkursu według Jurorów był wysoki i wyrównany. Po ponad 3 godzinnych zmaganiach ogłoszono wyniki. Martyna i Justyna zajęły IV miejsce na 16 startujących zespołów z całej Polski. Ich opiekunem była Pani Lucyna Gara.


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg