Czujka czadu w domu – tlenek węgla nie zrobi nic nikomu

13 lutego br. w Powiatowym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli odbyło się podsumowanie I Powiatowego Konkursu „Mój dom to bezpieczny dom”.

Zatrucie tlenkiem węgla jest najczęściej spotykanym zatruciem gazowym. W gospodarstwie domowym zagrożenie może powstawać np. w kuchni podczas użytkowania kuchenki gazowej czy innego urządzenia podłączonego do gazu. Czad jest bezbarwny, bezwonny i lżejszy od powietrza. Najwięcej zatruć stwierdza się w sezonie zimowym. Dlatego akcja prowadzona przez zduńskowolską Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej miała na celu uświadomienie społeczeństwu o niebezpieczeństwie związanym z tlenkiem węgla.

Jury w składzie Paweł Stępień, Agata Kałużewska, Adam Kubiak, Leszek Błaszczyk, Joanna Jarosławska dokonało oceny 18 prac nadesłanych z placówek z terenu powiatu zduńskowolskiego. Najlepszy plakat został wykonany przez Bartłomieja Pasternaka, ucznia II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli.

Wyróżnienia otrzymali:
Jakub Kucharski, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zduńskiej Woli

Katarzyna Król, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli

Dawid Woźniak, Zespół Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli

Adrianna Jezierska, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zduńskiej Woli
Julia Filipiak, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zduńskiej Woli

Wszyscy uczestnicy konkursy otrzymali czujki czadu i apteczki pierwszej pomocy.