naglowek.jpg
 
Aktualności
Centrum Ekologiczne przy ulicy Zielonej
16-01-2014
Multimedia:

Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli, który nomen omen ma swoją siedzibę przy ul. Zielonej, od wielu lat organizuje różnorodne przedsięwzięcia w ramach edukacji ekologicznej, np. „Święto Drzewa”, akcje „Przytul Zwierzaka” i „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”; pod opieką utytułowanych „ekobelfrów” działa Klub Młodego Ekologa. Osiągnięcia Szkoły zostały docenione przez Fundację „Partnerstwo dla Środowiska” z Krakowa, która pod koniec ubiegłego roku przyznała placówce Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Centrum nawiązało już współpracę z 16 szkołami z terenu powiatu zduńskowolskiego i w związku z tym 15 stycznia Zespół Szkół oficjalnie objął przewodnictwo w Zduńskowolskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Ekologicznych. Działalność w ramach sieci pozwoli na planowanie szeroko zakrojonych akcji, mających na celu zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa.


Inauguracja przewodnictwa w sieci placówek ekologicznych była połączona z otwarciem nowo utworzonej pracowni ekologicznej, którą wyposażono dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, z pracowni będą korzystały wszystkie klasy oraz członkowie Klubu Młodego Ekologa. Na uroczystości gościli przedstawiciele władz samorządowych, młodzież przedstawiła program artystyczny z akcentami ekologicznymi. Kolejnym zamierzeniem ekologicznym na ten rok jest zdobycie międzynarodowego certyfikatu „Zielonej Flagi”.

 


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg