Centrum Ekologiczne przy ulicy Zielonej
16-01-2014
Multimedia:

Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli, który nomen omen ma swoją siedzibę przy ul. Zielonej, od wielu lat organizuje różnorodne przedsięwzięcia w ramach edukacji ekologicznej, np. „Święto Drzewa”, akcje „Przytul Zwierzaka” i „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”; pod opieką utytułowanych „ekobelfrów” działa Klub Młodego Ekologa. Osiągnięcia Szkoły zostały docenione przez Fundację „Partnerstwo dla Środowiska” z Krakowa, która pod koniec ubiegłego roku przyznała placówce Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Centrum nawiązało już współpracę z 16 szkołami z terenu powiatu zduńskowolskiego i w związku z tym 15 stycznia Zespół Szkół oficjalnie objął przewodnictwo w Zduńskowolskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Ekologicznych. Działalność w ramach sieci pozwoli na planowanie szeroko zakrojonych akcji, mających na celu zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Inauguracja przewodnictwa w sieci placówek ekologicznych była połączona z otwarciem nowo utworzonej pracowni ekologicznej, którą wyposażono dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, z pracowni będą korzystały wszystkie klasy oraz członkowie Klubu Młodego Ekologa. Na uroczystości gościli przedstawiciele władz samorządowych, młodzież przedstawiła program artystyczny z akcentami ekologicznymi. Kolejnym zamierzeniem ekologicznym na ten rok jest zdobycie międzynarodowego certyfikatu „Zielonej Flagi”.