120 rocznica urodzin św. Maksymiliana

Zduńskowolskie obchody 120 rocznicy urodzin Św. Maksymiliana Marii Kolbego miały niezwykłą oprawę – uroczystą Mszę św., celebrowaną w bazylice mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, transmitowała TVP Polonia. 12 stycznia przypadała w tym roku niedziela Chrztu Pańskiego, zatem z Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Maksymiliana Marii Kolbego popłynęło na cały świat przypomnienie postaci Świętego Naszych Trudnych Czasów, związanego początkami życia ze Zduńską Wolą. Ksiądz dziekan Dariusz Kaliński zaznaczył, że św. Maksymilian jest patronem zarówno miasta, jak i powiatu zduńskowolskiego, w którego herbie widnieje sylwetka Świętego.

W Muzeum – Domu Urodzenia św. M.M. Kolbego można oglądać do końca stycznia okolicznościową wystawę pt. „Maksymilian Maria Kolbe – życie niecodzienne”, zorganizowaną przez Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.