naglowek.jpg
 
Aktualności
Powiat Ludzi Przedsiębiorczych

10 stycznia 2014 roku odbyło się Spotkanie Noworoczne Przedsiębiorców, Samorządowców, Ludzi Kultury, Nauki i Sztuki. Po raz pierwszy odbyło się to w nowym miejscu, w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym na scenie zimowej w Zduńskiej Woli.

 

Na spotkaniu noworocznym tradycyjnie wręczono statuetki „Przyjaciel Powiatu Zduńskowolskiego”. W tym roku otrzymali je:

 

Pan Konstanty Mądry – Jest prezesem Zarządu Miejsko-Powiatowego w Zduńskiej Woli Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Pan Konstanty Mądry jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. W roku 2009 został powołany na funkcję Prezesa Zarządu oddziału Wojewódzkiego w Łodzi. Jako społecznik inicjuje wiele działań na rzecz osób chorych na cukrzycę. Organizuje i prowadzi edukację diabetologiczną wśród chorych, jak i całego społeczeństwa w celu podniesienia wiedzy o cukrzycy, jej skutków oraz samokontroli.

 

Bartłomiej Zalewski -  I trener reprezentacji  Polski do lat 15.  Swoją przygodę ze sportem rozpoczął w 1989 roku. W latach 2003 – 2006 był członkiem Rady Trenerów ds. szkolenia młodzieży Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. W roku 2006 ukończył Szkołę Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej na Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie i zdobył dyplom UEFA A jako TRENER KLASY PIERWSZEJ PIŁKI NOŻNEJ . Karierę trenerską rozpoczął w 2003 roku jako trener Międzyszkolnego Klubu Sportowego PMOS Zduńska Wola do 15 lat/16 lat.

 

Pan Tomasz Marciniak -  Opiekun, instruktor, nauczyciel a jednocześnie twórca podkładów muzycznych, współtwórca układów choreograficznych i muzyk – akustyk. Pan Tomasz pracuje z dziećmi i młodzieżą w Powiatowym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji od 1990 roku. Wychowankowie Pana Tomasza co roku biorą udział w konkursach, przeglądach i festiwalach rangi miejskiej, powiatowej, między powiatowej, regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej,zdobywając wyróżnienia i nagrody.

 

Pani Mariola Napieralska - Absolwentka szkoły muzycznej II stopnia oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli. Studiowała na Uniwersytecie Roosvelta w Chicago .Od sześciu lat artystka teatru Buffo w Warszawie. Jako śpiewająca aktorka gra role w spektaklach Polita ,Romeo i Julia oraz w Ukochanym Kraju. Prowadzi klasę wokalną w Studio Artystycznym Metro, jednocześnie szukając młodych talentów , które później swoje miejsce będą mogli znaleźć w Teatrze Buffo .Uczestniczka program The Voice of Poland. Jurorzy tego programu zgodnie twierdzili, że nie mają jej już czego nauczyć. Zaproszona do współpracy przez Janusza Józefowicza i Janusza Stokłose do realizacji musicalu Prorok z premierą w Moskwie i Sant Petersburgu. Muzyka to jej życiowa pasja.

 

Pani Renata Kubik – Prezes firmy Aves.

W 1990 roku została powołana do życia rodzinna spółka AVES. Dzięki  zaangażowaniu całej najbliższej rodziny oraz wszystkich pracowników, AVES szybko rosła w siłę i stała się ważną firmą przetwórstwa drobiowego w kraju. Powodzenie AVESu umożliwiło inwestowanie w inne działy gospodarki i obecnie tylko w samym powiecie zduńskowolskim pod marką AVES można znaleźć 6 firm, są to:

  1. AVES – przetwórstwo drobiarskie
  2. Toyota Zduńska Wola – dealer samochodów Toyota
  3. Autoweber – dealer samochodów Volkswagen
  4. Centrum Blacharsko Lakiernicze
  5. Stajnia Gajewniki – gospodarstwo agroturystyczne
  6. księżyc.pl – Internet i telewizja cyfrowa

 

Pan Mirosław Kubiak – Prezes Filati Mirosław Kubiak Spółka Jawna 

Firma „Filati” zajmuje się projektowaniem i produkcją termoaktywnej odzieży sportowej oraz bawełnianej i wełnianej bielizny bezszwowej.

Dzięki jednej z najnowocześniejszych linii technologicznych w Europie, z której korzystają znane firma jest w stanie dostarczać odzież najwyższej jakości.

Firma „Filati” jest także właścicielem marki Brubeck, która w ciągu kilku lat stała się liderem na rynku odzieży termoaktywnej w Polsce. Marka dostarcza produkty, których głównym celem jest zapewnienie prawidłowej termoregulacji organizmu oraz skuteczna ochrona ciała przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

 

Dodatkowo w sposób szczególny zostały skierowane podziękowania dla firmy FERAX, znajdującej się na terenie powiatu zduńskowolskiego, która swoją działalność prowadzi od 20 lat. Firma FERAX jest właścicielem marki Gatta.

 

Część artystyczną rozpoczął pokaz mody młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli. Następnie na scenie zaprezentowała się Pani Katarzyna Rajewska – uczennica I LO w Zduńskiej Woli – znajdująca się pod skrzydłami Pana Andrzeja Wawrzyniaka z Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli. Również młodzież z PCKSiR w Zduńskiej Woli prowadzana przez Pana Tomasza Marciniaka zaprezentowała swoje wokalne możliwości.

 

Jak co roku, organizatorzy mogli liczyć na pomoc uczniów klasy gastronomicznej z Zespołu Szkół w Zduńskiej Woli.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg