VI Powiatowy Festiwal Zawodów
18-12-2013
Galerie:
Ilość fotografii: 43

Dziś – 18 grudnia 2013 roku – w siedzibie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli odbył się VI Powiatowy Festiwal Zawodów. Impreza była skierowana do uczniów klas trzecich gimnazjów z terenu powiatu zduńskowolskiego. Uczestniczyli w niej dodatkowo uczniowie z gimnazjum z Rossoszycy, Sędziejowic i Widawy. Już niedługo, uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych staną przed ważnym i trudnym wyborem szkoły średniej. Dlatego w dniu dzisiejszym młodzież miała możliwość zapoznania się z wybranymi zawodami zaprezentowanymi na stoiskach przygotowanych przez szkoły ponadgimnazjalne. Oprócz szkół swoje oferty przygotowały także służby mundurowe oraz instytucje wspomagające edukację młodzieży. Stoiska jak zawsze były bardzo ciekawe i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Starosta Zduńskowolski Wojciech Rychlik podczas oglądania stoisk wręczał każdemu podziękowanie za zaangażowanie i wkład włożony w jego przygotowanie. Dodatkowo uczniowie z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach przygotowali humorystyczne scenki wybranych zawodów. Organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli, Mobilne Centrum Informacji Zawodowej OHP oraz gospodarze obiektu czyli Zespół Szkół Zawodowych nr 1.