Towarzystwo Kultury Języka Oddział w Zduńskiej Woli istnieje od 5 lat
11-12-2013

Z okazji jubileuszu 5-lecia Towarzystwa Kultury Języka w Miejskim Domu Kultury zorganizowano konferencję językową pt. „Obcy język polski”. Prezes Adam Rychlik przypomniał, że zduńskowolski oddział TKJ powstał w październiku 2008 roku jako pierwszy oddział Towarzystwa w ośrodku nieakademickim. Wręczono podziękowania za pomoc w upowszechnianiu kultury języka polskiego w społeczności lokalnej.

Obecni na konferencji przedstawiciele władz samorządowych złożyli gratulacje na ręce prezesa Oddziału TKJ. Starosta Wojciech Rychlik podkreślił ważność działań Towarzystwa w naszym środowisku, przywołując m.in. corocznie organizowane kontrdyktando.

Program konferencji zawierał kilka wykładów; szczególnie barwne było wystąpienie studentów ze Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Uniwersytetu Łódzkiego – zduńskowolski oddział TKJ stale współpracuje z tą uczelnią.