naglowek.jpg
 
Aktualności
FINAŁ V OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „KUCHNIA POLSKA NA MAZOWSZU” – kolejny sukces ZSRCKU
04-12-2013

W dniu 29 listopada w Warszawie odbył się finał V OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „KUCHNIA POLSKA NA MAZOWSZU”. Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach reprezentowali uczniowie II klasy technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, w składzie: Kamila Pluskwa, Dorota Piecyk i Szymon Kubiak. Uczestników do konkursu przygotowywała Pani Lucyna Gara.Wielkim sukcesem i przyjemnością było dla uczniów znalezienie się wśród 12 najlepszych drużyn w Polsce. W eliminacjach do konkursu startowało 45 zespołów, w tym jeden z Berlina. Nasi uczniowie byli najmłodsi spośród wszystkich uczestników.


Konkurs Gastronomiczny składał się z dwóch działań:
- Konkursu Kulinarnego organizowanego pod patronatem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni według zasad regulaminowych (WACS) World Association of Chefs Societies.
- Konkursu Kelnerski organizowanego pod patronatem Akademii Kelnerskiej Grzegorza Górnika.


Drużyna uczniów z ZSRCKU wylosowała 7 numer startowy, jak się później okazało szczęśliwy. Dziewczyny rywalizowały w pracowni gastronomicznej, a ich zadanie polegało na wykonaniu czterech porcji zakąsek gorących i czterech porcji dania głównego według zasad przewidzianych w regulaminie Konkursu Kulinarnego. Jury konkursowe zwracało uwagę na profesjonalizm pracy, staranność wykonania, smak potraw a także na dekorację i wykorzystanie surowców.


Zadaniem Szymona było rozwiązanie testu z zakresu obsługi konsumenta. Test zawierał 20 pytań, 10 w języku polskim i 10 w języku angielskim. Następne zadanie to nakrycie klasyczne stołu do określonego menu oraz improstyl. Po zakończeniu tych czynności czekało na Szymona flambirowanie naleśników Crepes Suzette, z którym bardzo dobrze sobie poradził, zbierając wiele pochwał od jurorów.


Wszystkim zmaganiom konkursowym towarzyszyły wielkie emocje a nawet łzy niektórych uczestników. Po podsumowaniu wszystkich wyników w konkursie kelnerskim
Szymon Kubiak zajął 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji. Jest w trójce najlepszych w Polsce.


Serdecznie gratulujemy wyników i sukcesu. Dziewczyny nie zajęły miejsca w pierwszej trójce.


Kamili, Dorocie i Szymonowi gratulujemy sukcesu i dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność w przygotowaniach do zmagań konkursowych i godne reprezentowanie szkoły w finale konkursu.


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg