naglowek.jpg
 
Aktualności
35 rocznica wyboru Papieża Polaka
17-10-2013

16 października w bazylice Wniebowzięcia NMP zgromadziła się społeczność szkolna II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II. W uroczystościach wziął również udział starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik i naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Krystyna Niewiadomska. Katecheta szkolny ks. Janusz Kęsicki zauważył, że obecne roczniki uczniów liceum pamiętają szczególnie chwile, gdy Jan Paweł II odchodził do Domu Ojca. Następnym pokoleniom trzeba będzie przypominać życiorys i przesłanie Wielkiego Polaka. Wybór na Stolicę Piotrową przedstawiciela narodu żyjącego za żelazną kurtyną był wydarzeniem niezwykłym, które dało początek epokowym przemianom w Europie Wschodniej – dokonało się „odnowienie oblicza tej ziemi”. Wolność, jak nas uczył dzisiejszy Błogosławiony, nie jest nam dana, lecz zadana: pielęgnowanie spuścizny Papieża Polaka łączy się z wymogiem aktywnej postawy. „Musicie od siebie wymagać” – te słowa umieszczono na okolicznościowej dekoracji w prezbiterium.


Uroczystość poświęcona Patronowi szkoły była połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej: dyrektor II LO Paweł Dzwonik złożył Nauczycielom podziękowania za ich trud, młodzież wręczyła swym Opiekunom róże.

 


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg