35 rocznica wyboru Papieża Polaka
17-10-2013

16 października w bazylice Wniebowzięcia NMP zgromadziła się społeczność szkolna II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II. W uroczystościach wziął również udział starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik i naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Krystyna Niewiadomska. Katecheta szkolny ks. Janusz Kęsicki zauważył, że obecne roczniki uczniów liceum pamiętają szczególnie chwile, gdy Jan Paweł II odchodził do Domu Ojca. Następnym pokoleniom trzeba będzie przypominać życiorys i przesłanie Wielkiego Polaka. Wybór na Stolicę Piotrową przedstawiciela narodu żyjącego za żelazną kurtyną był wydarzeniem niezwykłym, które dało początek epokowym przemianom w Europie Wschodniej – dokonało się „odnowienie oblicza tej ziemi”. Wolność, jak nas uczył dzisiejszy Błogosławiony, nie jest nam dana, lecz zadana: pielęgnowanie spuścizny Papieża Polaka łączy się z wymogiem aktywnej postawy. „Musicie od siebie wymagać” – te słowa umieszczono na okolicznościowej dekoracji w prezbiterium.

Uroczystość poświęcona Patronowi szkoły była połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej: dyrektor II LO Paweł Dzwonik złożył Nauczycielom podziękowania za ich trud, młodzież wręczyła swym Opiekunom róże.