90-lecie Orionistów
23-09-2013
Galerie:
Ilość fotografii: 24

21–22 września w Zduńskiej Woli odbyły się centralne obchody jubileuszu 90-lecia zaszczepienia Małego Dzieła Boskiej Opatrzności w Polsce. Wysłannik św. Alojzego Orione, ks. Aleksander Chwiłowicz, zatrzymał się początkowo w budynku należącym do parafii Wniebowzięcia NMP, a następnie zakupił budynek karczmy na tzw. Frajszycy, który stał się zaczątkiem Domu Misyjnego – stąd obchody jubileuszu zaczęły się Mszą św. w bazylice i przejściem w uroczystym pochodzie do kościoła św. Antoniego, gdzie uczestników święta ugoszczono oriońską kawą.

Orkiestra z Sędziejowic, która prowadziła pochód, dała koncert na placu kościelnym, a w kościele wystąpili uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 im. A. Orione oraz Orkiestra Smyczkowa EUFONIKO pod batutą Rafała Nicze z Państwowej Szkoły Muzycznej – młodzi muzycy wykonali „Trzy utwory w dawnym stylu” Henryka Mikołaja Góreckiego i „Suitę św. Pawła” Gustava Holsta.

Jubileuszowym prezentem od samorządów było wykonanie nowego chodnika na odcinku od ul. Spacerowej do ul. św. A. Orione w ramach projektu prowadzonego przez powiat zduńskowolski z udziałem środków z budżetu miasta.