Z OSTATNIEJ CHWILI…
16-09-2013

13 września 2013 r. Kapituła Programu „Szkoły dla Ekorozwoju” Fundacji Partnerstwo dla Środowiska z Krakowa zadecydowała o przyznaniu 207 certyfikatów Zielonej Flagi (ZF) oraz 49 certyfikatów Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej (LCAE), wybranym spośród placówek z całej Polski.

Z ogromną satysfakcją informujemy, że nasz Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli został również doceniony i nagrodzony przez Kapitułę Programu za swą dotychczasową działalność na polu edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży, za co otrzymaliśmy Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej, przyznawany przez Fundację wybranym placówkom z terenu całego kraju. Staliśmy się tym samym placówką centralną aktywności ekologicznej w naszym środowisku lokalnym, która w styczniu 2014 roku oficjalnie utworzy i obejmie przewodnictwo w Zduńskowolskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Ekologicznych na terenie Powiatu Zduńskowolskiego i powiatów do niego przyległych.

Uroczyste wręczenie certyfikatów odbędzie się podczas Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju 11 października 2013r. w Krakowie.

SZKOŁY DLA EKOROZWOJU to program edukacji i aktywności ekologicznej realizowany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska od 11 lat, w który włączyło się ponad 1000 szkół z całej Polski. Od 5 lat należy on do międzynarodowej sieci Eco-Schools – przyznającej najbardziej prestiżowe wyróżnienia ekologiczne dla szkół na całym świecie – certyfikat Zielonej Flagi.

Szkoły dla Ekorozwoju to rozbudowana sieć partnerów począwszy od szkół, instytucji publicznych, po lokalne organizacje i przedstawicieli biznesu. To program, który z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych.

Nad jakością realizacji Programu w Polsce, oraz oceną szkolnych aplikacji o certyfikaty, czuwa Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Środowiska czy firm i NGO zaangażowanych w promowanie zrównoważonego rozwoju.

Wielkie gratulacje!!! Ogromna radość i satysfakcja!!!