naglowek.jpg
 
Aktualności
Z OSTATNIEJ CHWILI…
16-09-2013

13 września 2013 r. Kapituła Programu „Szkoły dla Ekorozwoju” Fundacji Partnerstwo dla Środowiska z Krakowa zadecydowała o przyznaniu 207 certyfikatów Zielonej Flagi (ZF) oraz 49 certyfikatów Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej (LCAE), wybranym spośród placówek z całej Polski.

Z ogromną satysfakcją informujemy, że nasz Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli został również doceniony i nagrodzony przez Kapitułę Programu za swą dotychczasową działalność na polu edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży, za co otrzymaliśmy Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej, przyznawany przez Fundację wybranym placówkom z terenu całego kraju. Staliśmy się tym samym placówką centralną aktywności ekologicznej w naszym środowisku lokalnym, która w styczniu 2014 roku oficjalnie utworzy i obejmie przewodnictwo w Zduńskowolskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Ekologicznych na terenie Powiatu Zduńskowolskiego i powiatów do niego przyległych.

Uroczyste wręczenie certyfikatów odbędzie się podczas Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju 11 października 2013r. w Krakowie.

SZKOŁY DLA EKOROZWOJU to program edukacji i aktywności ekologicznej realizowany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska od 11 lat, w który włączyło się ponad 1000 szkół z całej Polski. Od 5 lat należy on do międzynarodowej sieci Eco-Schools – przyznającej najbardziej prestiżowe wyróżnienia ekologiczne dla szkół na całym świecie – certyfikat Zielonej Flagi.

Szkoły dla Ekorozwoju to rozbudowana sieć partnerów począwszy od szkół, instytucji publicznych, po lokalne organizacje i przedstawicieli biznesu. To program, który z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych.

Nad jakością realizacji Programu w Polsce, oraz oceną szkolnych aplikacji o certyfikaty, czuwa Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Środowiska czy firm i NGO zaangażowanych w promowanie zrównoważonego rozwoju.

Wielkie gratulacje!!! Ogromna radość i satysfakcja!!!PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg