Z Tuwimem 13 i piątki są szczęśliwe – z takim hasłem artlokomotywa przemieszczała się po mieście
13-09-2013

Tuwimowska lokomotywa ruszyła o godz. 11 sprzed „plastyka", gdzie dyrektor Liceum Plastycznego Marian Olejniczak przeczytał wiersz „Lokomotywa".

Na ulicy Złotnickiego, przy starostwie powiatowym, starosta Wojciech Rychlik przeczytał „Słonia Trąbalskiego”.

Artlokomotywa w Zduńskiej Woli zatrzymywała się również na stacjach: pl. Wolności – „Okulary" w wykonaniu wiceprezydenta miasta Andrzeja Brodzkiego, al. Kościuszki, gdzie wójt gm. Zduńska Wola Henryk Staniucha zaprezentował „Spóźnionego słowika", i przy magistracie, gdzie Tuwimowskie wiersze prezentowali Krystyna Gołębowska, plastyk i satyryk, oraz prezydent Piotr Niedźwiecki. Około godz. 12 lokomotywa dotarła do Publicznego Gimnazjum nr 1. Tu odbyły się koncerty uczniów szkoły muzycznej, a chętni mogli malować pociąg. O godz. 13 przedstawiono inscenizację „Rzepki" i „Ptasiego radia" w wykonaniu uczniów PG1 i szkoły w Janiszewicach.