VI Wojewódzki Rajd Rowerowy
03-09-2013

Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli organizuje 13 września 2013 r. VI Wojewódzki Rajd Rowerowy pod hasłem : „NA SZLAKU MIEJSC PAMIĘCI OFIAR II WOJNY ŚWIATOWEJ”. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim zapoznanie młodzieży z miejscami upamiętniającymi walki narodowo-wyzwoleńcze, oddanie pokłonu, hołdu, i czci pomordowanym Polakom za wolność Ojczyzny, a także rozpropagowanie walorów turystyczno-krajoznawczych powiatów zduńskowolskiego i łaskiego oraz rozbudzenie zainteresowania turystyką, kolarstwem.

Rajd rozpocznie się o godzinie 9.00 przy Muzeum Domu Urodzin Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Zduńskiej Woli. Może wziąć w nim udział młodzież OHP z terenu województwa łódzkiego wraz z opiekunami, zespoły młodzieżowe z opiekunem zgłoszone przez szkoły i instytucje, indywidualnie osoby pełnoletnie, niepełnoletnie osoby tylko po przedstawieniu zgody rodziców bądź opiekunów.

Rozpoczęcie rajdu przy Muzeum Domu Urodzin Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zduńskiej Woli, ul. M. M. Kolbe następnie ulicami: Kobusiewicza, Torfowa, Podleśna, Grabowa, Świerkowa, Borowa, Jodłowa, Swędzieniejewice, Wygiełzów, Wrzesiny, Marzenin, Kustrzyce, Grabia, Rojków, Młodawin Górny.

Od godz. 13:00 planowane ognisko, gry i zabawy, wręczenie dyplomów i nagród. Planowane zakończenie przedsięwzięcia ok. godz. 17.00.

Zapraszamy do czynnego uczestnictwa w rajdzie.

Informacje dotyczące przewidywanej liczby uczestników prosimy przesyłać drogą elektroniczną hufiec5-15@lodz.ohp.pl do 06.09.2013r, natomiast zgłoszenia imienne – do 10 września 2013 r. do godziny 14:00.