naglowek.jpg
 
Aktualności
Przedostatnia niedziela
19-08-2013

Tradycyjnie w przedostatnią niedzielę sierpnia w Zduńskiej Woli odbywała się Regionalna Wystawa Rolno-Przemysłowa – w tym roku po raz czternasty. Flagowa impreza powiatu zduńskowolskiego na stałe już zagościła na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ul. Dolnej, gdzie są znakomite warunki do organizowania tego rodzaju wydarzeń: rozległa przestrzeń, odpowiednia infrastruktura i możliwość korzystania z obiektów ośrodka, które są sukcesywnie modernizowane – „scena letnia”, powstała po rozbudowie dawnego tarasu, „obsłużyła” większość punktów programu, począwszy od oficjalnego otwarcia, a skończywszy na wieczornym koncercie w trakcie zabawy pod gwiazdami. Wydaje się, że publiczność, która co roku chętnie odwiedza stoiska wystawiennicze, polubiła już zielone tereny przy ul. Dolnej: 18 sierpnia był bardzo słonecznym dniem, co dodatkowo sprzyjało zabawom na świeżym powietrzu, spacerom w zacienionych alejkach, gdzie prezentowano okazy zwierząt domowych, rośliny, produkty spożywcze, przemysłowe, wyroby artystyczne, oferty usługodawców. Wielu wystawców starało się przyciągnąć uwagę widzów ciekawym wystrojem stoisk, specjalnymi pokazami, rozdawaniem materiałów promocyjnych i gadżetów.W konkursie na najładniejsze stoisko Statuetkę Starosty Zduńskowolskiego w poszczególnych branżach – rolniczej, przemysłowej i usługowej – zdobyli, wyłonieni spośród niemal 140 wystawców:
– SPRZEDAŻ MIODU I PRODUKTÓW PSZCZELARSKICH – ZBIGNIEW KOSTRZEWA Z KUSTRZYC
– KRATEX – PIOTR KRATA ZE ZDUNSKIEJ WOLI
– STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ZDUŃSKIEJ WOLI.

Szczególnie dużo atrakcji przygotowano dla dzieci: oprócz przejażdżek na kucykach, zjeżdżalni, kul wodnych itp. były zabawy z aktorami szczecińskiego Teatru Kubika, który zaprosił maluchy do bajkowego świata ze znakomitym mimem w roli przewodnika. W ciągu dnia wystąpili młodzi artyści z Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, a także z Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej, natomiast gwiazdą wieczoru była Natalia Kukulska, której koncert wzbudził największy entuzjazm także wśród młodej publiczności.

Jak przy każdej imprezie powiatowej, promowano oświadczenia woli, krwiodawstwo oraz akcję „Wspólnie przeciw białaczce”, zbierano także środki na rehabilitację uczennicy I LO, która w te wakacje uległa poważnemu wypadkowi.


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg