Na styku kultur
01-03-2012

Już po raz kolejny w Centrum Konferencyjno – Wystawienniczym MTŁ w Łodzi odbyły się XVIII Tragi – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR. Tematem przewodnim targów była turystyka i wszystko co z nią związane.

W trakcie trzech dni targów można było oglądać stoiska touroperatorów, biur podróży, firm wydawniczych, ubezpieczeniowych oraz przewozowych, a także te promujące powiaty, miasta i regiony turystyczne całego świata.

Szansę zaprezentowania się w ramach stoiska Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego mieli przedstawiciele LGD „Podkowa”.

W piątek, 24 lutego, swoje specjały prezentowały panie ze Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Choszczewo. Daniem pokazowym były kluski oraz kapusta z grochem. Natomiast w niedzielę, 26 lutego, skosztować można było pyszności przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Pratkowa. Największym powodzeniem cieszył się tradycyjny chleb ze smalcem oraz żur.

W trakcie targów przedstawiciele LGD w części informacyjnej stoiska prezentowali walory turystyczne regionu oraz zapraszali do jego odwiedzenia. Osoby, które odwiedziły nasze stoisko mogły pozyskać informacje oraz foldery promujące powiat zduńskowolski i gminy członkowskie LGD.

Warto wspomnieć, że od kilku już lat imprezą towarzyszącą targom jest konkurs Polski Producent Żywności. W kategorii mięso oraz przetwory mięsne w tegorocznej edycji konkursu nagrodę otrzymał GS w Szadku. Teraz masarnia z Szadku wraz z pozostałymi siedmioma laureatami będzie reprezentować region łódzki na szczeblu krajowym.

Bez tytułu.png
polair.jpg