naglowek.jpg
 
Aktualności
Na styku kultur
01-03-2012

Już po raz kolejny w Centrum Konferencyjno – Wystawienniczym MTŁ w Łodzi odbyły się XVIII Tragi – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR. Tematem przewodnim targów była turystyka i wszystko co z nią związane.

W trakcie trzech dni targów można było oglądać stoiska touroperatorów, biur podróży, firm wydawniczych, ubezpieczeniowych oraz przewozowych, a także te promujące powiaty, miasta i regiony turystyczne całego świata.

Szansę zaprezentowania się w ramach stoiska Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego mieli przedstawiciele LGD „Podkowa”.

W piątek, 24 lutego, swoje specjały prezentowały panie ze Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Choszczewo. Daniem pokazowym były kluski oraz kapusta z grochem. Natomiast w niedzielę, 26 lutego, skosztować można było pyszności przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Pratkowa. Największym powodzeniem cieszył się tradycyjny chleb ze smalcem oraz żur.

W trakcie targów przedstawiciele LGD w części informacyjnej stoiska prezentowali walory turystyczne regionu oraz zapraszali do jego odwiedzenia. Osoby, które odwiedziły nasze stoisko mogły pozyskać informacje oraz foldery promujące powiat zduńskowolski i gminy członkowskie LGD.

Warto wspomnieć, że od kilku już lat imprezą towarzyszącą targom jest konkurs Polski Producent Żywności. W kategorii mięso oraz przetwory mięsne w tegorocznej edycji konkursu nagrodę otrzymał GS w Szadku. Teraz masarnia z Szadku wraz z pozostałymi siedmioma laureatami będzie reprezentować region łódzki na szczeblu krajowym.PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg