Sceny oficjalnie otwarte
24-06-2013
Galerie:
Ilość fotografii: 21

20 czerwca 2013 odbyło się uroczyste oddanie sceny letniej i zimowej w PCKSiR przy ul. Dolnej 41.

Prace w ramach projektu pn. „Budowa sceny letniej i zimowej na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Zduńskiej Woli” zostały podzielone na dwie części:

• część projektu dotycząca sceny letniej to przebudowa i rozbudowa budynku administracyjno-biurowego Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.

Inwestycja obejmowała dobudowę sceny-tarasu, zadaszonej lekkim przekryciem łukowym na stalowej konstrukcji kratownicowej. Wykonano przebudowę części istniejących pomieszczeń celem dostosowania do pełnienia roli zaplecza dla potrzeb sceny oraz zaplecza sanitarno-higienicznego. Wykonano również wymianę nawierzchni na części placu wokół sceny-tarasu (chodniki i dojazd).

• część projektu dotycząca sceny zimowej polegała na dobudowie jednokondygnacyjnego budynku w którym wydzielona została sala konferencyjno-widowiskowa połączona funkcjonalnie i przestrzennia z istniejącą salą konferencyjną. W nowopowstałej sali wydzielona została scena wraz z zapleczem.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) oraz ze środków Powiatu Zduńskowolskiego.

Realizacja ww. projektu pozwoliła na dostosowanie budynku administracyjno – biurowego do potrzeb osób niepełnosprawnych w zakresie przystosowanie sanitariatów, poszerzenie otworów drzwiowych, utwardzenie placu, a także wykonania podjazdów.

Na obiektach organizowane są zajęcia ogólnorozwojowe dla osób niepełnosprawnych oraz imprezy integracyjne czego dowodem był trwający jednocześnie festyn organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pod hasłem „Jesteśmy Razem”, podczas, którego podopieczni Domów Opieki, Domów Środowiskowych i osoby uczestniczące w warsztatach zajęciowych z terenu Powiatu Zduńskowolskiego mogli wspólnie spędzić czas oraz zaprezentować swoje zdolności manualne i aktorskie.