naglowek.jpg
 
Aktualności
Ogólnopolska Noc Profilaktyki – 22 czerwca 2013 roku

 

Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli organizuje lokalne wydanie Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki, której ramowy program opracowała Komenda Główna Policji. Projekt ten nawiązuje do popularnej Nocy Muzeów, ale jego cele są skierowane na propagowanie zachowań wolnych od wszelkich uzależnień, w tym tak niebezpiecznych, jak narkomania i alkoholizm. Akcja jest adresowana przede wszystkim do młodzieży – w Zduńskiej Woli zbiórkę wyznaczono na godzinę 15.00 przy Zespole Szkół Elektronicznych.


Program całego wydarzenia zamieszczamy poniżej; w bloku działań profilaktyczno-artystycznych wystąpi m.in. grupa PaT-owska działającą przy Zespole Szkół RCKU w Wojsławicach. PaT (Profilaktyka a Ty) to program Komendy Głównej oparty na profilaktyce rówieśniczej w szkole – w listopadzie ubiegłego roku młodzież z Wojsławic uczestniczyła w 3-dniowych warsztatach, których efektem było przedstawienie teatralne; tego rodzaju prezentacje można będzie obejrzeć także w trakcie Nocy Profilaktyki.P R O G R A M


15.30 – 15.55 – happening „Przestańmy biec!” – Zbiórka młodzieży godzina 15:00 ul. Łaska /Pasaż przy Zespole Szkół Elektronicznych/ Przejście na teren PCKSiR przy ulicy Dolnej.

Zawołania promujące modę na życie wolne od uzależnień. Podczas happeningu młodzież rozdaje naklejki „Ogólnopolska Noc Profilaktyki – moda na życie bez uzależnień”. Szczegółowe opisy i rozwiązania metodyczno-logistyczne publikowane są na stronie internetowej programu PaT.


15.55 – Teren PCKSiR przy ulicy Dolnej /scena letnia/ odczytanie odezwy społeczności PaT/

Odezwa została wysłana z Impresariatu PaT pocztą elektroniczną do każdego prezydenta i burmistrza miasta, starosty powiatu oraz wójta gminy na terenie całego kraju. Listy intencyjne zapraszające do włączenia się w ideę Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki skierowali do kierowników jednostek organizacyjnych Minister Spraw Wewnętrznych, Minister Edukacji Narodowej oraz Komendant Główny Policji.


16.00 – społeczny zryw WOLNE SERCA

Ogólnopolski happening trwający 60 sekund w całym kraju, 22 czerwca punktualnie o godz. 16.00, który polega na wspólnym wybijaniu prawą dłonią rytmu serca.


16.01 – 18.00 – lokalne programy profilaktyczno-artystyczne /scena letnia/

Występy grup patowskich w spektaklach promujących modę na życie bez uzależnień i przemocy.


18.00 – 19.00 – Koncert zespołu rockowego Klawo z Łodzi

Podczas happeningu bezpieczeństwo na terenie obiektu zapewniają PaTrole klas policyjnych z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg