naglowek.jpg
 
Aktualności
5-15 Hufiec Pracy. Wakacje z OHP w Pieninach
24-07-2020

Dziesięcioosobowa grupa młodzieży OHP zwiedzała miejsca, w których bywał Papież Jan Paweł II. Poniżej relacja 5-15 Hufca Pracy.

 

informacja 5-15 Hufca Pracy

W dniach 13-19.07.2020r. Wychowawca Katarzyna Wajman i Irena Szymankiewicz wraz z wyróżniającymi się uczestnikami Hufca Pracy w Zduńskiej Woli i Łodzi, przebywali na siedmiodniowym obozie w Pieninach. Zakwalifikowani do wakacyjnego wyjazdu uczestnicy Hufca Pracy w Zduńskiej Woli reprezentowali następujące zakłady pracy: Piekarnia „Grejdi” i  Zakład Fryzjerski „Beauty Hair” w Zduńskiej Woli, „Sklep M-TEX Karsznice”, „Zakład Stolarski S.Woźniak w Prusinowicach” oraz Zakład Mechaniki Pojazdowej J.Gapiński w Zagórzycach pow. poddębicki.


Dziesięcioosobowa grupa młodzieży OHP zwiedzała miejsca, w których bywał Papież Jan Paweł II. Program obozu był bardzo atrakcyjny: Kraków:  Katedra królewskiej na Wawelu, Kościół Mariacki, Krakowski Rynek. Wadowice: zwiedzenie Muzeum – Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II. Niedzica , Czorsztyn, Szczawnica: Zamek w Niedzicy wraz z zaporą, Zamek w Czorsztynie (z rejsem statkiem po Zalewie Czorsztyńskim), spływ przełomem Dunajca tratwami flisackimi, Park Miniatur (zabytki Podtatrza), Wąwóz Homole, wjazd kolejką krzesełkową na Górę Wdżar, Skansen Budownictwa Wiejskiego, Częstochowa Jasna Góra: pamiątki i dary, jakie zostały tam złożone przez Jana Pawła II.


Oprócz zwiedzania młodzież miała okazję do integracyjnych zabaw, uczestnictwa w Pienińskich Igrzyskach z medalami, poczuć dreszczyk emocji w trakcie Laserowego paintballa, oraz zapoznania się z międzynarodowymi plenerowymi grami zespołowymi: Boule, Kubb oraz Molkky. Ponieważ wakacje w ramach OHP to nie tylko przeżycia duchowe czy zabawa na świeżym powietrzu, ale też działania edukacyjne i profilaktyczne uczestnicy przedsięwzięcia rozmawiali także o takich problemamach jak bezpieczne korzystanie z cyberprzestrzeni – co jest szczególnie ważne w czasie wakacji  oraz zagrożeń wynikających ze stosowania substancji psychoaktywnych.

Celem wyjazdu było atrakcyjne spędzenie wakacji z możliwością poznania Polski, a szczególnie miejsc, które ukochał najsławniejszy Polak XX wieku - Jan Paweł II.


tekst: Katarzyna Wajman, zdjęcia: uczestnicy wyjazdu

 


Młodzież w trakcie zwiedzania  Muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach

 

Uczestnicy wyjazdu wraz z wychowawcami oraz pilotem Biura Podróży „PIKADA” przed Zamkiem Królewskim na Wawelu w Krakowie

 

 

Zwycięzcy Igrzysk Pienińskich.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg